Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Rusza 16. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Konkurs skierowany do studentów wydziałów artystycznych w całej Polsce rozpoczyna się 9 stycznia tego roku. Laureatów poznamy 27 czerwca, kiedy odbędzie się wernisaż wystawy prac finalistów. Prace będzie można oglądać w nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Muzeum nad Wisłą.

Artystyczna Podróż Hestii jest ogólnopolskim konkursem dla studentów kierunków artystycznych. Przed uczestnikami konkursu stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej – Nowym Jorku i Walencji. Po powrocie młodzi twórcy dostają możliwość własnej wystawy w prestiżowych stołecznych galeriach.

Członkowie jury to uznane autorytety na polskiej scenie sztuki współczesnej, a ich wyróżnienie przekłada się często na dalsze losy laureatów. Ugruntowana pozycja konkursu jest także zasługą wieloletnich partnerów instytucjonalnych, z którymi współpracuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii: uczelnie artystyczne w całej Polsce, Politechnika w Walencji, Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie odbywają się wystawy finalistów.

Wraz ze startem konkursu ma miejsce premiera reportażu z pobytu w Nowym Jorku Piotra Urbańca – laureata ubiegłorocznego konkursu APH.

- W najnowszej edycji konkursu zachęcamy szczególnie mocno do zmiany optyki, nakłaniamy do spojrzenia na sztukę i otaczającą nas rzeczywistość z różnych stron. „Zmień perspektywę” – to bardzo ważny przekaz i argument, którym pragniemy podkreślić, że konkurs jest platformą do wyrażania głosu pokolenia – zarówno młodych twórców, jak i wszystkich odbiorców. Wszystko po to, aby inicjować, podsycać i angażować się w dialog na polu sztuki – mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. – Porzucenie utartych metod percepcji świata czy sposobu użytkowania przedmiotów na rzecz nowej ich interpretacji, może się bowiem okazać uwalniające – dodaje Magdalena Kąkolewska.

Zmień perspektywę i wyjedź!

Finaliści i laureaci konkursu APH wybierani są w kilkuetapowym głosowaniu jury. Na zwycięzców konkursu Artystyczna Podróż Hestii czekają miesięczne rezydencje artystyczne w Walencji i Nowym Jorku. Ponadto, jeden z finalistów otrzymuje komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia.

Zmień perspektywę i daj się poznać poza akademią!

Wszystkie obecne wydarzenia związane z konkursem koordynuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, utworzona w roku 2014. Fundacja wspiera również rozwój finalistów i laureatów konkursu poprzez prezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności w największych ośrodkach kultury w Polsce (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Sopot, Kalisz).

Zmień perspektywę innych swoją pracą!

„Artystyczna Podróż Hestii” to całoroczny program promocji polskiej młodej sztuki i edukacji artystycznej, angażujący nie tylko przedstawicieli świata sztuki, ale również środowiska biznesowe. Wraz z konkursem, będącym  filarem  wszystkich podejmowanych przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii działań, powstaje niezwykła kolekcja – zbiór niejednolity, wciąż rozwijający się i będący
w nieustannym procesie tworzenia, ale jednocześnie nad wyraz interesujący, gdyż to, co go charakteryzuje, to różnorodność języka wypowiedzi, mediów czy podjętych przez artystów tematów.

Więcej informacji na: www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

Facebook: Artystyczna Podróż HestiiInstagram: @konkursaph

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało 25 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało ponad 2,4 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2015 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [91,6 kB]

2017_01_09_Rusza 16. edycja konkursu APH.docx

pobierz [1,7 MB] 16. Konkurs APH_plakat.jpg

16. Konkurs APH_plakat.jpg

pobierz [29,3 kB] APH_logo.black.jpg

APH_logo.black.jpg

pobierz [765,3 kB] EH_mecenas kultury.jpg

EH_mecenas kultury.jpg

Rezydencja Artystyczna Piotra Urbańca - zapraszamy!

Rezydencja Artystyczna Piotra Urbańca - zapraszamy!