Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia filarem nowej struktury Grupy ERGO na świecie. Polska jednym z kluczowych rynków ERGO International z centrum kompetencyjnym, koordynującym biznes w krajach bałtyckich i na Białorusi.

Piotr M. Śliwicki, prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia, z dniem 1 kwietnia 2017 roku wejdzie do zarządu ERGO International, spółki koordynującej biznes ubezpieczeniowy Grupy ERGO na świecie.

Nowa funkcja twórcy i prezesa zarządu ERGO Hestii, która jest największym podmiotem na krajowym rynku, stworzonym od podstaw po 1989 roku, wiąże się także z nową rolą całej polskiej organizacji. W ramach struktury zarządzania biznesem międzynarodowym ERGO Hestia będzie nadzorować spółki prowadzące biznes ERGO w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: na Białorusi, Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Decyzja ta jest dowodem uznania kompetencji i autorskich rozwiązań – w tym wysokiego poziomu innowacyjności w projektowaniu procesów, nowych usług, produktów i rozwiązań IT ERGO Hestii.

Cieszę się, że stworzona przez nas strategia, udokumentowana rynkową pozycją i najwyższym standardem ochrony w obszarze obsługi i likwidacji szkód została doceniona w skali międzynarodowej. To rzadki przykład tego, że polscy przedsiębiorcy, menedżerowie i eksperci z wielu obszarów biznesu, zdobywają uznanie w oczach partnerów z Niemiec, Austrii, Hiszpanii czy szerzej w skali operacji międzynarodowych, jakie Grupa ERGO prowadzi na ponad 30 rynkach – mówi prezes zarządu ERGO Hestii, Piotr Maria Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń, które w ubiegłym roku świętowało 25-lecie działalności przygotowywało się do przejęcia odpowiedzialności za biznes ubezpieczeniowy w tym regionie Europy od kilku miesięcy. Nowa struktura oznacza utworzenie w Polsce centrum kompetencyjnego. Polscy specjaliści z zakresu ubezpieczeń, zarządzania ryzykiem, finansów, czy IT zyskają nowe możliwości rozwoju, a wypracowane na polskim rynku najlepsze praktyki, know-how, modele zarządzania i narzędzia będą sukcesywnie wdrażane i rozwijane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało 25 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało ponad 2,4 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2015 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [106,2 kB]

2017_03_15_ERGO Hestia filarem nowej struktury Grupy ERGO.docx

pobierz [13,4 MB] Piotr M. Śliwicki.jpg

Piotr M. Śliwicki.jpg

pobierz [133,7 kB] logotyp ERGO Hestia RGB

logotyp ERGO Hestia RGB