Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Polskie uzdrowiska walczą o 100 tysięcy złotych w konkursie EKO HESTIA SPA

Trwa  II edycja konkursu EKO HESTIA SPA, w którym polskie uzdrowiska walczą o 100 000 złotych na działania proekologiczne. Oprócz nagrody laureat otrzyma dodatkowo wsparcie doradcze i ubezpieczeniowe w zakresie ochrony środowiska. Do konkursu w 2017 roku zgłosiło się 9 polskich uzdrowisk.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Jedynym fundatorem nagrody w konkursie EKO HESTIA SPA jest Grupa ERGO Hestia. Pieniądze są przekazywane na zadeklarowane działania i inwestycje, związane z ochroną środowiska. W tej edycji zwycięska gmina otrzyma dodatkowo dedykowane ubezpieczenie zabezpieczające go na wypadek szkód wyrządzonych w środowisku. 

Laureatem I edycji konkursu zostało najmłodsze polskie uzdrowisko – Uniejów, jedyne zlokalizowane w województwie łódzkim. Nagroda 100 000 złotych uniejowski samorząd przeznaczył na budowę ścieżek edukacyjno-ekologicznych na terenach parku uzdrowiskowego. W czerwcu br.  grupa uniejowskich uczniów – na zaproszenie  fundatora nagrody – przyjedzie do Sopotu, aby odwiedzić m.in. Operę Leśną, ERGO ARENĘ czy Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot i wziąć udział w tzw. Małej Akademii Ubezpieczeń.

- W kolejnych miesiącach będziemy weryfikować zgłoszenia konkursowe, które przesłało aż 9 gmin uzdrowiskowych z całego kraju. Najwięcej, bo 4 zgłoszenia,  wpłynęło z województwa małopolskiego, po 2 zgłoszenia z województwa świętokrzyskiego i województwa dolnośląskiego i jedno zgłoszenie z województwa śląskiego. W najbliższych tygodniach zostanie ustalony harmonogram wizyt Komisji Konkursowej w poszczególnych miastach i gminach. Ogłoszenie Laureata II edycji konkursu EKO HESTIA SPA planujemy na październik 2017 roku. Wręczenie nagrody głównej 100 000 złotych odbędzie się w siedzibie wskazanej przez laureata II edycji Konkursu EKO HESTIA SPA – mówi dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Wszystkie przesłane zgłoszenia konkursowe spełniły restrykcyjne wymogi formalne i zostały  zakwalifikowane do I etapu konkursu. Do udziału w II edycji konkursu EKO HESTIA SPA zgłosiły się:

  1. Busko Zdrój: Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego w Gminie Busko-Zdrój;
  2. Lądek-Zdrój: Zielony Kurort – Nowe Otwarcie. Gmina samowystarczalna energetycznie;
  3. Muszyna: Muszyna uzdrowisko małe – lecz z ekologii znane;
  4. Polanica-Zdrój: Przebudowa Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz budowa ścieżek edukacji ekologicznej na terenie parku leśnego w Polanicy-Zdrój;
  5. Rabka Zdrój: Ekologia w Gminie Rabka-Zdrój;
  6. Sękowa: Eko Sękowa 2017;
  7. Solec Zdrój: Proekologiczne działania Gminy Solec-Zdrój w latach 2011-2016;
  8. Szczawnica: Rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury uzdrowiskowej;
  9. Ustroń: Ekologia w Ustroniu.

Informacje dodatkowe na temat uczestników i konkursu „EKO HESTIA SPA” są dostępne na stronie internetowej SGU RP.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP zrzesza obecnie 37 gmin uzdrowiskowych (bądź pretendujących do uzyskania statusu uzdrowiska) położonych na terenie całego kraju.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [118,8 kB]

2017_04_26_Polskie uzdrowiska walczą o 100 tysięcy złotych.docx

pobierz [6,3 kB] EKO Hestia SPA logo.png

EKO Hestia SPA logo.png