Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Już jesienią premiera pierwszego filmu o kulturze Głuchych „Znaki”

Dobiega końca realizacja zdjęć do filmu „Znaki” – pierwszego polskiego dokumentu o kulturze Głuchych. Iwona Cichosz – główna bohaterka filmu, niedawno wróciła z Bangkoku, gdzie była jurorką w konkursie Miss & Mister & Queen Deaf Thailand 2017.

Iwona Cichosz, główna bohaterka filmu „Znaki” i ambasadorka kampanii ERGO Hestii „Rozumiemy się bez słów” wyróżnia się nie tylko swoją urodą. Obraca brak słuchu w atut. Pomimo swojej niepełnosprawności w pełni cieszy się życiem i odnosi kolejne sukcesy, pokonując wiele trudności, które nieraz przerastają możliwości osoby słyszącej.

W lipcu ubiegłego roku zdobyła w Las Vegas tytuł Miss Świata Głuchych (Miss & Mister Deaf International) pokonując 19 konkurentek. Od tego czasu wiele zmieniło się w jej życiu. Iwona stała się rozpoznawalną medialnie osobą, co stanowi wielki atut w prowadzonej przez nią walce przeciwko dyskryminacji społecznej osób głuchych. Od marca z sukcesem przechodzi kolejne etapy w najpopularniejszym tanecznym show w Polsce „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, u boku znanego tancerza Stefano Terrazzino. W ten sposób – poprzez taniec – wyraża siebie poprzez język ciała.

W ostatnich tygodniach Iwona Cichosz w Tajlandii była jurorką w konkursie Miss & Mister & Queen Deaf Thailand 2017.  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wyjazdu w serwisie YouTube, zapowiadającej premierę filmu.


***

Film „Znaki”

Film dokumentalny "Znaki" w reżyserii Wojciecha Klimali to pierwszy polski film o kulturze Głuchych, którego misją jest walka z dyskryminacją społeczną osób głuchych. W tym roku projekt został dostrzeżony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało mu stypendium w ramach programu „Młoda Polska 2017”. ERGO Hestia od samego początku wspiera realizację filmu między innymi poprzez zapewnienie ekipie filmowej oraz Iwonie Cichosz ochrony ubezpieczeniowej podczas całego projektu.

Fanpage filmu „Znaki” w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/znakithemovie

***

Iwona Cichosz

Iwona jest twarzą firmy Migam zajmującej się video tłumaczeniami na język migowy, gdzie zarządza słyszącymi tłumaczami. Aktywnie działa na rzecz swojego środowiska, m.in. w Parlamentarnym Zespole ds. Głuchych – chce by język migowy został uznany za język obcy. Walczy o to by słyszący zrozumieli, że nie wystarczy napisać na kartce informacji dla głuchego, bo głusi w większości mają problem z językiem polskim: nie oglądają polskich filmów, bo nie ma napisów ani nie są one tłumaczone na język migowy. Głusi to mniejszość językowo-kulturowa, mają swój język, czyli Polski Język Migowy (PJM), który w przeciwieństwie do wielu innych języków migowych na świecie, nadal nie jest oficjalnie uznawany za pełnoprawny język polskiej społeczności Głuchych.

***

„Rozumiemy się bez słów”

ERGO Hestia na początku 2016 roku wprowadziła usługę tłumacza języka migowego dla swoich klientów. Iwona Cichosz jest ambasadorką projektu „Rozumiemy się bez słów”. Osoby niesłyszące, które chcą kupić polisę ubezpieczeniową ERGO Hestii, zgłosić szkodę lub wprowadzić zmiany w polisie, mogą z dowolnego miejsca skorzystać z usługi tłumacza języka migowego za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. Wprowadzeniu obsługi w języku migowym w ERGO Hestii towarzyszy kampania „Rozumiemy się bez słów”, której spot jest dostępny w serwisie YouTube.

***

Głusi w Polsce

W Polsce żyje ponad 470 tys. osób niesłyszących, a język migowy ma odmienną od języka polskiego składnię i gramatykę. Polszczyzna jest dla głuchego zawsze drugim językiem – językiem obcym, dlatego osoby głuche mają trudności z jednoznacznym zrozumieniem słowa pisanego. Wprowadzenie usługi tłumacza języka migowego on-line jest znaczącym udogodnieniem dla społeczności głuchych, uławiającym im komunikację ze światem zewnętrznym oraz dostęp do usług dotąd dla nich ograniczonych.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [186,1 kB] teaser Taj.jpg

teaser Taj.jpg

pobierz [44,5 kB] Znaki - Bangkok - panorama.jpeg

Znaki - Bangkok - panorama.jpeg

pobierz [118,2 kB]

2017_05_12_ZNAKI - Już jesienią premiera pierwszego filmu o kulturze głuchych.docx