Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia liderem branży ubezpieczeniowej w rankingu społecznej odpowiedzialności biznesu

Inwestycje i działania ERGO Hestii na rzecz ochrony środowiska, integracji osób wykluczonych zawodowo, czy doskonalenia warunków pracy zostały docenione w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Za tą oceną stoją konkretne projekty składające się na Najwyższy Standard Ochrony począwszy od obsługi klientów, przez likwidację szkód po dbałość o komfortowe warunki pracy. 

Ranking opublikowany przez Dziennik Gazetę Prawną powstał pod merytorycznym patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ankietę opracował prof. Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego, a odpowiedzi przeanalizowała firma doradcza Deloitte.

Ankieta dla firm składała się z 50 pytań zamkniętych, za które przyznawano firmom punkty. Podwójnie premiowano zaangażowanie w odpowiedzialne prowadzenie biznesu, punkty liczone pojedynczo przedsiębiorcy otrzymywali za odpowiedzialne relacje, zrównoważony rozwój i odpowiedzialne innowacje. Na tej podstawie laureatów podzielono na trzy grupy: diamentową, platynową i kryształową.

- Nasze działania prowadzone są kompleksowo i obejmują większość badanych obszarów społecznej odpowiedzialności, co zdecydowanie wyróżnia nas na rynku ubezpieczeniowym – mówi Mario Zamarripa, koordynujący projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Realizację naszej misji wyrażonej jako Najwyższy Standard Ochrony rozumiemy szeroko również jako odpowiedzialnie prowadzony biznes. Wprawdzie w swojej branży znaleźliśmy się na najwyższym miejscu w Rankingu, ale stale rozwijamy intensywność naszego zaangażowania w społecznie odpowiedzialne prowadzenie biznesu i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w kolejnych edycjach Rankingu. Innowacyjna pomoc poszkodowanym po wypadkach, Integracja osób wykluczonych zawodowo, profilaktyka zdrowotna wśród pracowników, czy stałe doskonalenie warunków pracy to tylko niektóre z obszarów, które będziemy rozwijać w przyszłości – zapewnia Mario Zamarripa.

Pierwsze miejsce na najwyższym poziomie – diamentowym – zajęły ex aequo Coca-Cola i Schenker. Najlepszy wynik spośród działających na polskim rynku ubezpieczycieli uzyskała ERGO Hestia, zajmując 10. miejsce w grupie „kryształowej” rankingu. Dodatkowo ERGO Hestia znalazła się wśród firm docenionych pod kątem odpowiedzialnych innowacji oraz równoważonego rozwoju.

Tegoroczny ranking ukazał się w nowej odsłonie z podziałem na trzy poziomy zaawansowania firm. Poziom diamentowy – najwyższy, osiągnęli liderzy doskonałości. Do poziomu platynowego zakwalifikowały się głównie firmy zaawansowane w zakresie odpowiedzialnej działalności. Poziom kryształowy rankingu uwzględniał firmy dojrzałe w zakresie CSR.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone już po raz 11 podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział ponad 200 firm działających na polskim rynku. W tym roku dodatkowo wzięto pod uwagę istotne wyzwania podejmowane przez firmy w ramach odpowiedzialnych innowacji.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [118,6 kB]

2017_05_15_ERGO Hestia liderem CSR branży ubezpieczeniowej.docx

pobierz [7,7 kB] EH_NSO_282x250.png

EH_NSO_282x250.png