Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

CarSharing jako pojazd zastępczy – pierwsze takie rozwiązanie uruchomiła ERGO Hestia

Teraz po stłuczce lub wypadku kierowcy będą mogli zdecydować się na wynajem auta w ramach programu CarSharing. ERGO Hestia razem z wypożyczalnią aut PANEK w Warszawie uruchomiła pilotaż ekologicznych samochodów zastępczych na godziny.

Innowacyjne rozwiązanie w pierwszym etapie jest ograniczone do Warszawy, ale już teraz w stolicy dostępnych jest 300 takich aut, co zapewnia dostępność na terenie całego miasta.

System jest prosty i intuicyjny. Klienci zainteresowani CarSharingiem po instalacji aplikacji będą mogli wybrać zaparkowane najbliżej nich auta. Przez pierwszych 5 dni otrzymają od ERGO Hestii na swoje konto w aplikacji 100 zł za każdy dzień na wykorzystanie w ramach CarSharingu. Kolejne dni są naliczane zgodnie okresem, w jakim przysługiwałby im pojazd zastępczy. Kwota ulega kumulacji. Klienci, którzy mniej korzystają z pojazdu jednego dnia, mogą korzystać z niego częściej w kolejnych.

Nowy system znacząco różni się od klasycznego pojazdu zastępczego, z którego korzystali dotychczas poszkodowani, również pod względem kosztów, które ponosili poszkodowani. Teraz w ramach ryczałtu klienci nie będą musieli martwić się o koszty paliwa czy parkowania na obszarze, gdzie będą dostępne auta w systemie CarSharing. Niewykorzystaną kwotę klienci będą mogli wykorzystać jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu wynajmu na czas naprawy auta.

- Zdecydowaliśmy się wypróbować to rozwiązanie z kilku powodów – mówi Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biurem Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Po pierwsze carsharing to trend, który już sprawdza się na świecie i pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy stanie się on powszednim rozwiązaniem w Polsce. ERGO Hestia znana jest z wyznaczania trendów, dlatego postanowiliśmy wypróbować kolejną nowość. Wierzę, że w ten sposób zrealizujemy potrzebę wielu osób, które dziś chcą wykorzystywać auto wtedy, gdy go rzeczywiście potrzebują. Między innymi dlatego klienci będą mogli wykorzystać doładowaną przez nas kwotę na indywidualnym koncie przez okres kolejnych trzech miesięcy po zakończeniu teoretycznego wynajmu. Nasze statystyki pokazują, że będzie to z korzyścią dla klienta – zarówno pod względem czasowym, jak też finansowym. Nie bez znaczenia jest również ekologiczna flota, którą dysponuje firma PANEK. 300 samochodów, które są do dyspozycji naszych klientów, to hybrydowe Toyoty Yaris – argumentuje Kazimierz Majdański.

- Z ERGO Hestią współpracujemy od lat udostępniając pojazdy zastępcze w tradycyjnym wynajmie. Cieszymy się, że nasz nowy model współpracy, tak zwanych „samochodów na minuty” mogliśmy wdrożyć właśnie z ERGO Hestią. CarSharing to nie tylko nowoczesna forma transportu – to trend, możliwość realnego wpłynięcia na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w miastach i dostępność miejsc parkingowych. Jak podają badania wykorzystując CarSharing i planując podróż samochodem na minuty robimy to nawet trzy razy wydajniej. Przejeżdżamy mniej kilometrów, zyskujemy na czasie i przy okazji wpływamy na ogół transportu i przepustowość ruchu w miastach. Nasza usługa będzie już niebawem dostępna w innych większych polskich aglomeracjach. Coraz więcej osób chce korzystać z CarSharingu, wiele rezygnuje z samochodu prywatnego, który przez ponad 90% czasu jest nieużywany. Poza samym autem zastępczym, w ramach naszej usługi, ERGO Hestia dała swoim klientom wolność. Nie muszą się oni martwić o tankowanie i parkowanie, a z usługi mogą korzystać wtedy, kiedy jest im to potrzebne nawet do 3 miesięcy po szkodzie – dodaje Katarzyna Panek, rzecznik prasowy PANEK S.A.

Celem projektu, oprócz zapewnienia pojazdu zastępczego w ramach likwidacji szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, jest wykorzystanie programu do promocji idei ekonomii współdzielenia i ekologii.

Klienci w każdej chwili mogą zrezygnować z pojazdu CarSharingowego i wrócić do klasycznego wynajmu pojazdu zastępczego. Dni, za które naliczony został ekwiwalent, zostaną odjęte od dni, w których przysługuje im pojazd zastępczy. Kwota dodawana na konto klienta w aplikacji to zamiennik wynajmu. W rozumieniu autorów projektu lepszy niż gotówka, bo przeznaczony rzeczywiście na mobilność klienta – pojmowaną nowocześnie i ekologicznie.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [103,4 kB]

20171018_Carsharing jako pojazd zastępczy_ERGO Hestia i PANEK.docx

pobierz [54,2 kB] ERGO Hestia_PANEK_CarSharing.jpg

ERGO Hestia_PANEK_CarSharing.jpg

pobierz [87,7 kB] Panek_Birdman.jpg

Panek_Birdman.jpg

pobierz [78,9 kB] Panek_CarSharing.png

Panek_CarSharing.png