Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii

Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii

Jak skutecznie nawigować przez meandry przepisów, zorganizować finansowanie, bezpiecznie zaplanować i zrealizować inwestycje w przyjazną środowisku infrastrukturę – o najlepszych praktykach oraz zarządzaniu ryzykiem debatowano podczas pierwszego z cyklu sopockich spotkań „Powiększenie”.

Spotkaniem z przedstawicielami polskich gmin uzdrowiskowych ERGO Hestia zainaugurowała platformę dyskusji, której celem jest między innymi poszerzanie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomysłodawcy zależy na stworzeniu przestrzeni do wymiany doświadczeń z autorytetami społecznymi, ekspertami, naukowcami i praktykami różnych branż i dziedzin oraz popularyzacji idei zrównoważonego rozwoju, która stanowi wyzwanie dzisiejszych czasów.

Pierwsze spotkanie zorganizowano pod hasłem „Eko-troska”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP. W gronie prezydentów, burmistrzów i radnych

gmin uzdrowiskowych oraz naukowców i ekspertów ERGO Hestii rozmawiano na temat szans i wyzwań związanych z wyjątkowym charakterem polskich kurortów. Tylko w ciągu ostatniej dekady polskie uzdrowiska zainwestowały bowiem w swoją infrastrukturę (również w ważne projekty proekologiczne)  ponad 6 mld zł! Dyskusja siłą rzeczy dotyczyła obszaru ochrony środowiska także w biznesowym i ubezpieczeniowym kontekście. Była to też okazja do podsumowania doświadczeń dwóch kolejnych edycji jedynego polskiego konkursu, skierowanego do polskich uzdrowisk – „Eko Hestia Spa”, który z założenia ma promować najciekawsze i inspirujące proekologiczne inwestycje oraz  projekty edukacyjne. Główna nagroda – 100.000 zł, której wyłącznym fundatorem jest ERGO Hestia,  może być wykorzystana przez laureatów wyłącznie na kolejne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Gospodarzem inauguracyjnego spotkania była Małgorzata Makulska, Wiceprezes Grupy ERGO Hestia, która powiedziała m.in.:

„Lokalizacja centrali ERGO Hestii w sopockim uzdrowisku zobowiązuje nas do szczególnej troski o zrównoważony rozwój. Chcemy naszymi działaniami i dobrymi przykładami zainspirować innych do ekologicznego myślenia i działania, a jednocześnie czerpać z wiedzy i doświadczeń naszych partnerów ze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Konkurs „Eko Hestia Spa” i związana z nim nagroda w wysokości 100.000 zł, którą co roku wyróżniamy jedno z polskich uzdrowisk, tworzą doskonałą platformę do dyskusji o tym, jak efektywnie poprawiać wyjątkową przestrzeń wspólną wokół naszych kurortów.”

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele polskich uzdrowisk, m.in. burmistrz Uniejowa – najmłodszego polskiego uzdrowiska, które jest laureatem I edycji  konkursu, burmistrz Buska Zdroju  (tegoroczny laureat),  prezydent i samorządowcy z Sopotu, a także przedstawiciele Polanicy Zdroju, Ciechocinka i Ustki. W sympozjum brali również udział naukowcy, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Uniwersytetu Gdańskiego, związani z tematyką ochrony środowiska, członkowie Komisji Konkursowej „Eko Hestia Spa” oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Uzdrowiska Polskie.

ERGO Hestia od lat aktywnie realizuje liczne projekty związane z proekologicznymi zachowaniami (redukcja emisji CO2, zielone przedszkole, carpooling, promowanie transportu rowerowego, Park Hestii,  własna pasieka itp.). Budowanie świadomości ekologicznej oraz zaangażowanie w kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ochroną środowiska jest naturalną konsekwencją tych działań. Wykorzystując te doświadczenia, nasi eksperci stworzyli również nowatorskie, specjalistyczne ubezpieczenie od szkód środowiskowych.

 

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [911,3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-81.jpg

2017_11_22_Powiększenie-81.jpg

pobierz [619,3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-2.jpg

2017_11_22_Powiększenie-2.jpg

pobierz [748,3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-18.jpg

2017_11_22_Powiększenie-18.jpg

pobierz [747,9 kB] 2017_11_22_Powiększenie-27.jpg

2017_11_22_Powiększenie-27.jpg

pobierz [1,1 MB] 2017_11_22_Powiększenie-41.jpg

2017_11_22_Powiększenie-41.jpg

pobierz [973,4 kB] 2017_11_22_Powiększenie-47.jpg

2017_11_22_Powiększenie-47.jpg