Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Paszporty Polityki przyznane już po raz 25-ty! ERGO Hestia partnerem kategorii sztuki wizualne

Podczas jubileuszowej gali Paszportów Polityki uhonorowano najbardziej obiecujących artystów i twórców kultury w siedmiu kategoriach. Od tego roku konkurs zyskał nowego partnera w kategorii „Sztuki Wizualne” – ERGO Hestię.

Paszporty Polityki to prestiżowa nagroda przyznawana twórcom kultury w kategoriach: teatr, sztuki wizualne, literatura, film, muzyka popularna, muzyka poważna i kultura cyfrowa. ERGO Hestia w tym roku objęła patronatem kategorię Sztuki Wizualne. To naturalne rozwinięcie mecenatu, jakim poprzez fundację Artystyczna Podróż Hestii, już od blisko 20 lat ERGO Hestia otacza młodych polskich twórców.

- Objęcie patronatu nad kategorią Sztuki Wizualne w tegorocznej edycji Paszportów Polityki odzwierciedla zaangażowanie firmy wykraczające poza jej podstawowe zadania – wyjaśnia Mikołaj Kunica, dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii. To dla nas kolejny krok w rozwoju mecenatu artystycznego, który dotychczas odzwierciedlał się przede wszystkim działaniami w ramach Artystycznej Podróży Hestii. Od siedemnastu lat najzdolniejsi artyści młodego pokolenia otrzymują od nas… kulturalny paszport do świata sztuki i wyjeżdżają na rezydencje artystyczne do Nowego Jorku oraz Walencji. W ten sposób pomagamy im zdefiniować dalszą drogę artystycznego rozwoju. Cieszę się, że przy okazji jubileuszowej edycji Paszportów Polityki mogliśmy dołączyć do grona mecenasów w kategorii Sztuki Wizualne – podkreśla Mikołaj Kunica.

Nagroda ustanowiona przez tygodnik POLITYKA w 1993 roku jest przyznawana w dowód uznania młodym, utalentowanym ludziom, którzy w minionym roku istotnie wpłynęli na kształtowanie polskiej kultury. W każdej kategorii jury nominowało trójkę twórców, a laureaci zostali wyłonieni w trakcie gali, 9 stycznia 2018, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

- W przeddzień ogłoszenia nazwisk tegorocznych laureatów Paszportów Polityki, rozpoczęliśmy 17. edycję konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Naszą uwagę kierujemy w stronę młodych twórców, zachęcając ich do wejścia w pole sztuki, które - tak samo jak my - jest otwarte na głos młodego pokolenia i potrzebuje nieustannie świeżego artystycznego wyrazu. W ten sposób chcemy wspierać niezależne poszukiwania twórcze studentów, pokazując jednocześnie, że pole sztuki jest przyjazną przestrzenią, w której wszyscy - i  artyści, i odbiorcy - uczą się od siebie nawzajem – mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Laureatami Paszportów Polityki za 2017 rok zostali:

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

 

Grupa ERGO Hestia łączy biznes z zaangażowaniem społecznym. Obok programu Artystyczna Podróż Hestii jest też mecenasem przyznawanej już od 2001 roku Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Honoruje ona wybitnych intelektualistów i działaczy społecznych. Grupa finansuje wychowanie młodzieży w Sopockim Klubie Żeglarskim SKŻ ERGO Hestia Sopot.

Poprzez Fundację Integralia tworzy warunki zawodowego startu dla ambitnych osób niepełnosprawnych. Jest też sponsorem tytularnym ERGO ARENY, największej hali widowiskowo-sportowej na Pomorzu.

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Grupie zaufało ponad 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2016 roku pomogliśmy poszkodowanym w ponad 600 tysiącach spraw. Głównym akcjonariuszem Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [104,9 kB]

2018_01_10_Paszporty Polityki rozdane_ERGO Hestia mecenasem.docx

pobierz [246,0 kB] Paszporty-Polityki_25lat.jpg

Paszporty-Polityki_25lat.jpg