Młodzi artyści duż[EGO] FORMATU: kolekcja Artystycznej Podróży Hestii w Głogówku


Zobacz załączniki (5)

W Muzeum Regionalnym w Głogówku wystartowała wystawa prac młodych artystów: „PROWINCJA duż[EGO] FORMATU”: opierająca się o myśl przewodnią publikacji "Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji". Ważną część wystawy stanowi kolekcja Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Wystawa podzielona została na trzy zasadnicze części: Prowincja, Ego i Forma. Podstawą podziału było najważniejsze zagadnienie poruszane w książce "Naznaczeni popkulturą. Media elektroniczne i przemiany prowincji" – istnienie kultury masowej, która staje się częścią lokalnego świata, rozszerzając zakres wspólnych doświadczeń oraz stymulując wspólne interpretacje i oceny.

Prezentowane prace mają odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest określenie pojęcia, jakim jest EGO PROWINCJI i zachęcają do refleksji nad tym, czy regionalne muzea, galerie, media i wydawnictwa mają wymierny wpływ na postawy i tożsamość mieszkańców danego obszaru.

- Podróż artystyczna do małych ośrodków i zwiększenie partycypacji w kulturze jest bardzo nośnym i ważnym społecznie tematem. Wernisaż wystawy oraz cała oprawa artystyczna w Muzeum w Głogówku pokazuje, że również w regionalnych centrach kultury trafiamy na przyjazny sztuce klimat – powiedziała Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Ważną częścią wystawy jest kolekcja 17 prac wybranych laureatów i finalistów Artystycznej Podróży Hestii, w tym 2 rzeźby i jeden film: Tomasz Kucharski „Król”, Kamil Lisek „Trwanie”, Marek Wrzesiński „Lalki”, Aleksandra Prusinowska „Miłość”, Marta Antoniak „Powiązania”, Marcin Zawicki „Zdjęcie z krzyża”, Ewa Mrowiec „Wiadomość”, Łukasz Biliński „Brooklyn”, Cyryl Polaczek „Autoportret”, Michał Batorski „Nefenefer”, Krzysztof Nowicki „Portret matki”, Xavery Wolski „Lamella”, Matej Frank „Przestrzenie”, Łukasz Pawelczyk „Bez tytułu”, Daniel Cybulski „Manifest”, Natalia Bażowska „Spotkanie”, Karolina Janikowska „In KupferBERG”.

 


Informacje o Grupie
ERGO Hestia

***

Informacje o konkursie

„Artystyczna Podróż Hestii” to konkurs powołany w 2002 roku z inicjatywy Piotra Śliwickiego, prezesa Grupy ERGO Hestia. Celem inicjatywy jest wyłonienie utalentowanych oraz obiecujących osobowości polskich akademii sztuk pięknych. Konkurs daje im możliwość pokazania się w polskim oraz międzynarodowym środowisku artystycznym, a także jest silną inspiracją do dalszego rozwoju.

Więcej informacji na www.artystycznapodrozhestii.pl.

***

Informacje o Grupie Ergo Hestia

Tworzą ją trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

W ubiegłym roku Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 9 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. Co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania.

Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo Versicherungsgruppe, należący do największego globalnego reasekuratora, Munich Re.


Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o Grupie ERGO Hestia.