Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Przeciwogniowa impregnacja biznesu: ERGO Hestia rozmawia z brokerami, jak zabezpieczyć się przed dużymi szkodami ogniowymi

Pożar lub wybuch to szkody występujące u każdego – od osób prywatnych po duże firmy. Dla każdego ma to zupełnie inne konsekwencje, obowiązują zupełnie inne zabezpieczenia i inne… ubezpieczenia. Jak ochronić biznes i podtrzymać ciągłość działania, aby taka sytuacja nie oznaczała końca działalności?

Konsekwencją pożaru czy wybuchu jest nie tylko szkoda majątkowa. Dla firmy często oznacza to całkowitą lub częściową przerwę w działalności, utratę klientów i straty wizerunkowe. Jak się jednak ubezpieczyć, zabezpieczyć i jak się przygotować na najgorsze? Jak właściwie ocenić ryzyko?

Na te pytania odpowiadali eksperci Hestii Loss Control podczas zorganizowanej w Katowicach konferencji pod hasłem: „Przeciwogniowa impregnacja biznesu – ryzyko, prewencja, ciągłość działania”. Była to odpowiedź na potrzebę dialogu brokerów z inżynierami ryzyka i towarzystwami ubezpieczeń o ryzykach, które z jednej strony należą najbardziej oczywistych, z drugiej powodują największe straty.  

- W naszej codziennej pracy coraz częściej spotykamy się z pytaniami dotyczącymi ryzyka przerwania ciągłości działania oraz metod wyjścia z sytuacji kryzysowej – mówi Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control. Ta konferencja była doskonałą okazją do podzielenia się wiedzą w tym zakresie. Przybliżyliśmy normę ISO 22 301 Zarządzanie Ciągłością Działania i przedstawiliśmy analizę wpływu pożaru na działalność firmy, ocenę ryzyka oraz wybrane strategie utrzymania ciągłości działania oraz procedury komunikacji i odtworzenia zniszczonej infrastruktury. Na licznych przykładach i podczas ćwiczeń brokerzy mogli doświadczyć wszystkich aspektów – od zabezpieczenia przed szkoda, po jej likwidację i utrzymanie ciągłości działania. Wierzę również, że po tym spotkaniu takie określenia jak BIA, MAO, MBCO czy RTO nikomu już nie będą obce – dodaje Zbigniew Żyra.

- ERGO Hestia cyklicznie organizuje konferencje, na których środowisko brokerskie może poszerzyć wiedzę ubezpieczeniową. Tym razem ciekawie zostały przedstawione zagadnienia związane ze zdarzeniami pożarowymi. Właściwa identyfikacja i ocena zagrożeń prowadzenia każdego biznesu, połączona ze świadomym wdrażaniem odpowiednich procedur, oraz optymalnie dobraną ochroną ubezpieczeniową na pewno pozwoli zminimalizować ryzyko. Przy kompleksowym postrzeganiu bezpieczeństwa zakładu zachowanie ciągłości działania w przypadku pożaru i innych zdarzeń losowych jest o wiele prostsze – podkreśla Grzegorz Wędzonka, broker reprezentujący PWS Konstanta.

W konferencji uczestniczyło prawie 100 brokerów. To kolejna spotkanie ekspertów Hestii Loss Control z cyklu szkoleń obejmujących budowanie świadomości ryzyka.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski