Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii

Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii

Jak skutecznie nawigować przez meandry przepisów, zorganizować finansowanie, bezpiecznie zaplanować i zrealizować inwestycje w przyjazną środowisku infrastrukturę – o najlepszych praktykach oraz zarządzaniu ryzykiem debatowano podczas pierwszego z cyklu sopockich spotkań „Powiększenie”.

Spotkaniem z przedstawicielami polskich gmin uzdrowiskowych ERGO Hestia zainaugurowała platformę dyskusji, której celem jest między innymi poszerzanie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomysłodawcy zależy na stworzeniu przestrzeni do wymiany doświadczeń z autorytetami społecznymi, ekspertami, naukowcami i praktykami różnych branż i dziedzin oraz popularyzacji idei zrównoważonego rozwoju, która stanowi wyzwanie dzisiejszych czasów.

Pierwsze spotkanie zorganizowano pod hasłem „Eko-troska”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP. W gronie prezydentów, burmistrzów i radnych

gmin uzdrowiskowych oraz naukowców i ekspertów ERGO Hestii rozmawiano na temat szans i wyzwań związanych z wyjątkowym charakterem polskich kurortów. Tylko w ciągu ostatniej dekady polskie uzdrowiska zainwestowały bowiem w swoją infrastrukturę (również w ważne projekty proekologiczne)  ponad 6 mld zł! Dyskusja siłą rzeczy dotyczyła obszaru ochrony środowiska także w biznesowym i ubezpieczeniowym kontekście. Była to też okazja do podsumowania doświadczeń dwóch kolejnych edycji jedynego polskiego konkursu, skierowanego do polskich uzdrowisk – „Eko Hestia Spa”, który z założenia ma promować najciekawsze i inspirujące proekologiczne inwestycje oraz  projekty edukacyjne. Główna nagroda – 100.000 zł, której wyłącznym fundatorem jest ERGO Hestia,  może być wykorzystana przez laureatów wyłącznie na kolejne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Gospodarzem inauguracyjnego spotkania była Małgorzata Makulska, Wiceprezes Grupy ERGO Hestia, która powiedziała m.in.:

„Lokalizacja centrali ERGO Hestii w sopockim uzdrowisku zobowiązuje nas do szczególnej troski o zrównoważony rozwój. Chcemy naszymi działaniami i dobrymi przykładami zainspirować innych do ekologicznego myślenia i działania, a jednocześnie czerpać z wiedzy i doświadczeń naszych partnerów ze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Konkurs „Eko Hestia Spa” i związana z nim nagroda w wysokości 100.000 zł, którą co roku wyróżniamy jedno z polskich uzdrowisk, tworzą doskonałą platformę do dyskusji o tym, jak efektywnie poprawiać wyjątkową przestrzeń wspólną wokół naszych kurortów.”

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele polskich uzdrowisk, m.in. burmistrz Uniejowa – najmłodszego polskiego uzdrowiska, które jest laureatem I edycji  konkursu, burmistrz Buska Zdroju  (tegoroczny laureat),  prezydent i samorządowcy z Sopotu, a także przedstawiciele Polanicy Zdroju, Ciechocinka i Ustki. W sympozjum brali również udział naukowcy, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Uniwersytetu Gdańskiego, związani z tematyką ochrony środowiska, członkowie Komisji Konkursowej „Eko Hestia Spa” oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Uzdrowiska Polskie.

ERGO Hestia od lat aktywnie realizuje liczne projekty związane z proekologicznymi zachowaniami (redukcja emisji CO2, zielone przedszkole, carpooling, promowanie transportu rowerowego, Park Hestii,  własna pasieka itp.). Budowanie świadomości ekologicznej oraz zaangażowanie w kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ochroną środowiska jest naturalną konsekwencją tych działań. Wykorzystując te doświadczenia, nasi eksperci stworzyli również nowatorskie, specjalistyczne ubezpieczenie od szkód środowiskowych.

 

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [911.3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-81.jpg

2017_11_22_Powiększenie-81.jpg

pobierz [619.3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-2.jpg

2017_11_22_Powiększenie-2.jpg

pobierz [748.3 kB] 2017_11_22_Powiększenie-18.jpg

2017_11_22_Powiększenie-18.jpg

pobierz [747.9 kB] 2017_11_22_Powiększenie-27.jpg

2017_11_22_Powiększenie-27.jpg

pobierz [1.1 MB] 2017_11_22_Powiększenie-41.jpg

2017_11_22_Powiększenie-41.jpg

pobierz [973.4 kB] 2017_11_22_Powiększenie-47.jpg

2017_11_22_Powiększenie-47.jpg