Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Najwyższy Standard Ochrony ERGO Hestii ponownie potwierdzony przez właścicieli warsztatów samochodowych

Sopocki ubezpieczyciel po raz kolejny zwyciężył w konkursie „Złoty Zderzak”, premiującym poziom likwidacji szkód. Właściciele warsztatów naprawczych po raz piąty z rzędu docenili ubezpieczyciela za wysoką jakość współpracy, poziom kompetencji i rzetelność oraz za szybkość wypłat. Nagrody wręczono podczas XII Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

Ogólnopolskie badanie mierzące poziom satysfakcji serwisów samochodowych ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeń pozwala porównać jakość likwidacji szkód wszystkich ubezpieczycieli. Patronem XII Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych była Rzecznik Finansowa, Aleksandra Wiktorow.

– ERGO Hestia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Złoty Zderzak” i jest na podium już piąty rok z rzędu. To potwierdzenie naszej rynkowej pozycji i dowód uznania dla jakości i najwyższego standardu obsługi klientów – komentuje wynik ankiety Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biurem Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Mocno inwestujemy w nowoczesne narzędzia wsparcia całego procesu likwidacji szkód, co pozwala zaoferować naszym klientom oraz partnerom usługę ERGO Hestia Pomoc 24. Jej główne atuty, to indywidualny opiekun klienta i przejęcie przez ubezpieczyciela wszystkich czynności związanych z procesem likwidacji szkody – dodaje Kazimierz Majdański.

Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ankiet, które wypełniają pracownicy warsztatów samochodowych. Pod lupą znalazły się usługi stanowiące największe wyzwanie w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. Oceniane były m.in. ogólna jakość, poziom kompetencji pracowników, sprawność likwidacji, prawidłowość wypłat, stosowanie najwyższej jakości części zamiennych, uznawanie stawek, dostępność samochodu zastępczego oraz skargi i pozwy. ERGO Hestia wyprzedziła na podium Allianz i PZU.

Z usługi ERGO Hestia Pomoc 24 mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak też zarządzający firmowymi flotami pojazdów. W 2017 roku już co trzeci poszkodowany skorzystał z takiej rekomendacji i przekazał ekspertom likwidację szkody w całości. Po decyzji klienta najdalej w ciągu godziny kontaktuje się z nim dedykowany opiekun szkody i oprócz rekomendacji serwisu proponuje dodatkowe wsparcie organizując pojazd zastępczy czy usługę holowania. Następnie pracownik serwisu kontaktuje się bezpośrednio z klientem i wspólnie uzgadniają dogodny termin naprawy oraz zakres wymaganych przez klienta usług dodatkowych.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [50,9 kB] Złoty zderzak 2017.jpg

Złoty zderzak 2017.jpg

ERGO Hestia Laureatem Złotego Zderzaka 2017

ERGO Hestia Laureatem Złotego Zderzaka 2017

pobierz [100,1 kB]

2017_12_06_ERGO Hestia na pudle Złotego Zderzaka po raz piąty z rzędu.docx

pobierz [1,1 MB] Złoty Zderzak 2017_foto.jpg

Złoty Zderzak 2017_foto.jpg