Premiera pierwszego filmu o kulturze Głuchych „Znaki” ze wsparciem ERGO Hestii


Zobacz załączniki (6)

W kinie Atlantic w Warszawie odbyła się premiera filmu „Znaki”. To pierwszy w Polsce dokument o kulturze Głuchych, którego misją jest walka z dyskryminacją społeczną osób niesłyszących. Wsparcie realizacji filmu to element kampanii „Rozumiemy się bez słów” umożliwiającej klientom porozumiewanie się za pośrednictwem tłumacza migowego.

Bohaterką filmu w reżyserii Wojciecha Klimali jest nieprzeciętna kobieta, która chce zmieniać świat – Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych z 2016 r., pracownik firmy Migam, ambasadorka kampanii ERGO Hestii „Rozumiemy się bez słów”. Obserwujemy jak Iwona pokonuje kolejne bariery w codziennym życiu, by normalnie funkcjonować w świecie słyszących. W filmie przypatrujemy się jej zmaganiom w popularnym show telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”, w którym zakwalifikowała się aż do finału. Kamera towarzyszy również bohaterce m.in. podczas przygotowań do zwycięskich Wyborów Miss Świata Głuchych (Miss & Mister Deaf International) w Las Vegas.

- ERGO Hestia od samego początku wspierała realizację filmu, między innymi poprzez zapewnienie ekipie filmowej oraz Iwonie Cichosz ochrony ubezpieczeniowej podczas całego projektu – mówi Mikołaj Kunica, dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii. – Nasza współpraca zaczęła się na początku 2016 r., kiedy ruszaliśmy z  projektem „Rozumiemy się bez słów”, który osobom głuchym i niedosłyszącym ułatwia kontakt z ERGO Hestią. Usługę tłumacza języka migowego realizujemy z firmą Migam, a Iwona Cichosz jest ambasadorką tej współpracy. Osoby niesłyszące chcące kupić ubezpieczenie, zgłosić szkodę lub wprowadzić zmiany w polisie, mogą z dowolnego miejsca skorzystać z usługi tłumacza języka migowego za pośrednictwem strony internetowej ERGO Hestii. Oparta o dialog i troskę strategia Najwyższego Standardu Ochrony zakłada między innymi dążenie do likwidacji wszelkiego rodzaju wykluczeń czy ograniczeń w życiu społecznym – podkreśla Mikołaj Kunica.

Ta historia ma zwrócić uwagę na szerszy problem społeczny, jakim jest dyskryminacja osób niesłyszących w Polsce. Iwona Cichosz aktywnie działa na rzecz swojego środowiska, m.in. w Parlamentarnym Zespole ds. Głuchych. Walczy o to by Polski Język Migowy (PJM), którym naturalnie posługują się Głusi – mniejszość językowo-kulturowa, został uznany przez państwo polskie. Zależy jej, aby słyszący zrozumieli, że nie wystarczy napisać na kartce informacji dla Głuchego, bo dla większości Głuchych języki polski jest językiem obcym.

- Pierwszy raz spotkaliśmy się z Iwoną Cichosz w ramach projektu Inspiratorium Fundacji Integralia – mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezes Fundacji Integralia. Iwona była jedną z osób, które zaprosiliśmy do opowiedzenia o swoich sukcesach i zainspirowania własnym przykładem osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami do działania na polu społecznym i zawodowym. Tamto spotkanie zostało odebrane z wielkim entuzjazmem przez uczestników i nasza dalsza współpraca była jego naturalną konsekwencją – wyjaśnia Monika Truszkowska-Bednarek.

Film „Znaki” będzie można zobaczyć podczas specjalnych pokazów w kinach od początku 2018 roku oraz w Telewizji Polskiej, a już dziś zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery. Producentem filmu jest Kosmos Production, koproducentem TVP i MX35. Film wspófinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Informacje o Grupie
ERGO Hestia

***

Głusi w Polsce

W Polsce żyje ponad 470 tys. osób niesłyszących, a język migowy ma odmienną od języka polskiego składnię i gramatykę. Polszczyzna jest dla Głuchego zawsze drugim językiem – językiem obcym, dlatego osoby głuche mają trudności z jednoznacznym zrozumieniem słowa pisanego. Głusi to mniejszość językowo-kulturowa, mają swój język, czyli Polski Język Migowy (PJM), który w przeciwieństwie do wielu innych języków migowych na świecie, nadal nie jest oficjalnie uznawany za pełnoprawny język polskiej społeczności Głuchych.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

***

Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia

Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia jest jednym z kluczowych przedsięwzięć współtworzących program aktywnej odpowiedzialności Grupy ERGO Hestia. Została powołana w 2004 r. przez Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, z inicjatywy Prezesa Zarządu, Piotra M. Śliwickiego.

Głównym zadaniem Fundacji Integralia jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej, w szczególności poprzez współtworzenie przyjaznych miejsc pracy w Grupie ERGO Hestia oraz w innych firmach i instytucjach. Zespół Fundacji to specjaliści, którzy podpowiadają osobom z niepełnosprawnością, jak stać się konkurencyjnym na rynku pracy – jak budować i wykorzystywać własny potencjał, swoje umiejętności i atuty, zamiast koncentrować się na ograniczeniach.


Załączniki

Pod koniec listopada w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się premiera filmu „Znaki”, pierwszego w Polsce dokumentu o kulturze Głuchych, którego misją jest walka z dyskryminacją społeczną osób głuchych. Bohaterką filmu w reżyserii Wojciecha Klimali jest Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych z 2016 r., pracownik firmy Migam, ambasadorka kampanii ERGO Hestii „Rozumiemy się bez słów”. ERGO Hestia od samego początku wspierała realizację filmu, między innymi poprzez zapewnienie ekipie filmowej oraz Iwonie Cichosz ochrony ubezpieczeniowej podczas całego projektu.

Pierwszy film o kulturze Głuchych „Znaki” ze wsparciem ERGO Hestii

Pod koniec listopada w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się premiera filmu „Znaki”, pierwszego w Polsce dokumentu o kulturze Głuchych, którego misją jest walka z dyskryminacją społeczną osób głuchych. Bohaterką filmu w reżyserii Wojciecha Klimali jest Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych z 2016 r., pracownik firmy Migam, ambasadorka kampanii ERGO Hestii „Rozumiemy się bez słów”. ERGO Hestia od samego początku wspierała realizację filmu, między innymi poprzez zapewnienie ekipie filmowej oraz Iwonie Cichosz ochrony ubezpieczeniowej podczas całego projektu.

Poznaj szczegóły

Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o Grupie ERGO Hestia.