Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia Pomorskim Pracodawcą Roku 2017

ERGO Hestia zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Pracodawców Pomorza na najlepszego pracodawcę na Pomorzu. Decyzja Kapituły Nagrody w kategorii duże przedsiębiorstwa była jednogłośna. 

Konkurs organizowany przez Pracodawców Pomorza skierowany jest do pomorskich firm, mających znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, których działania upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu, będąc przy tym organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom.

- Największą wartością Grupy ERGO Hestia są nasi pracownicy, dlatego dbamy o to, by czuli się w pracy jak najlepiej – mówi Joanna Wszeborowska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii. Zatrudniamy blisko 3 tysiące pracowników, którzy pracują na najwyższy standard ochrony ubezpieczeniowej ponad 3 milionów naszych klientów indywidualnych oraz firm Nagroda Pracodawca Roku przyznana przez Pracodawców Pomorza ma szczególne znaczenie przede wszystkim dlatego, że przyznają ją ludzie silnie związani z biznesem, co pozwala im realnie ocenić i docenić nasze standardy jako pracodawcy. Nasze działania doceniają też pracownicy. Ostatnie badanie zaangażowania Pracowników, pokazało, że aż 84% z nich jest zadowolonych ze swojego Pracodawcy. To między innymi efekt promowania różnorodności i umożliwiania rozwoju zawodowego. Dbamy o to, by pracownicy mieli możliwości indywidualnego awansu i jednocześnie widzieli przed sobą wspólne cele, z którymi się utożsamiają. Współpraca pomiędzy pracownikami jest łatwiejsza dzięki programom szkoleniowym oraz działalności w ramach projektów społecznych. Nagroda główna oraz tytuł Pomorskiego Pracodawcy Roku 2017 to dla nas olbrzymi zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego, aby poprzez najlepsze HR-owe praktyki inspirować nasze otoczenie biznesowe do rozwoju – dodaje Joanna Wszeborowska.

Wspieramy naszych Pracowników oferując im m.in. opiekę medyczną, przedszkole dla dzieci, opiekę nad dziećmi w dni wolne od pracy benefity dla rowerzystów, elastyczne godziny pracy, firmowe bistro i kawiarnię, preferencyjne warunki ubezpieczeń oraz kredytów, a także szeroką ofertę rozwojową.

Przed nami ważny rok pod kątem kreowania wizerunku ERGO Hestii jako dobrego miejsca pracy dla naszych Pracowników i potencjalnych Kandydatów, a za nami już mobilizujące do działania zwycięstwo. Pomorski Pracodawca Roku 2017 to nagroda potwierdzająca klarowność oraz rzetelność działań ERGO Hestii. To powód  do dumy i ukoronowanie wspaniałej pracy Zarządu, Kadry Menedżerskiej oraz każdego Pracownika ERGO Hestii – podkreśla Joanna Wszeborowska.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław  Struk oraz Grupa Lotos.

W poprzednich latach laureatami konkursu Pracodawców Pomorza w kategorii „duże przedsiębiorstwa” zostali: Intel Technology Poland (za 2016 rok); Steico (2015); Prime Food (2014); Zarząd Morskiego Portu Gdynia (2013); Dr. Oetker Polska (2012); Deepwater Container Terminal Gdańsk (2011); Pomorska Spółka Gazownictwa (2010).

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [57,2 kB]

2018_01_30_ERGO Hestia Pracodawcą Pomorza.docx

pobierz [13,3 kB] Pomorski Pracodawca Roku 2018.jpg

Pomorski Pracodawca Roku 2018.jpg

pobierz [2,6 MB] Joanna Wszeborowska.jpg

Joanna Wszeborowska.jpg

pobierz [2,4 MB] Joanna Wszeborowska_2.jpg

Joanna Wszeborowska_2.jpg

pobierz [3,1 MB] Joanna Wszeborowska_3.jpg

Joanna Wszeborowska_3.jpg

pobierz [3,4 MB] Joanna Wszeborowska_4.jpg

Joanna Wszeborowska_4.jpg

pobierz [1,5 MB] Zbigniew Canowiecki_Prezes PP_2.jpg

Zbigniew Canowiecki_Prezes PP_2.jpg