Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017

Kolejny tytuł Solidnego Pracodawcy Roku to efekt realizacji nowej strategii personalnej firmy. Nagroda przyznana ERGO Hestii jest potwierdzeniem stworzenia dobrego miejsca do pracy i rozwoju.

Jednym z najważniejszych założeń polityki personalnej ubezpieczyciela jest różnorodność. Odzwierciedla się to w różnych formach. Wśród niemal 3 tysięcy pracowników najmłodszy ma 19 a najstarszy 68 lat. Ponad tysiąc pracowników to mamy. Z myślą o dzieciach pracowników powstało przedszkole dla ponad 70 dzieci. W odpowiedzi pracownicy w ubiegłym roku zorganizowali ponad 45 akcji wolontariackich, które są oddolną inicjatywą pracowniczą.

- Cieszę się, że nasze praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi po raz kolejny w tym roku zostały docenione – mówi Joanna Wszeborowska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr. Ta nagroda to dodatkowa motywacja do tego, aby nieustannie rozwijać najlepsze rozwiązania HR dla naszych pracowników. Zasłużyliśmy na nią, ponieważ strategia personalna jest jednym z kluczowych filarów realizacji strategii biznesowej – Najwyższego Standardu Ochrony. Dbamy, aby cele biznesowe były realizowane w zgodzie z potrzebami naszych pracowników. Bycie dobrym pracodawcą oznacza dla nas nieustanne kreowanie wyjątkowego miejsca pracy, w którym oso­by o różnych pasjach, zdolnościach i umiejętnościach mogą odczuwać satysfakcję z pracy i wykorzystywać w niej swoje mocne strony. Staramy się, aby nasi pracownicy mogli rozwijać nie tylko swoje talenty, ale również pasje. To naturalny kierunek dla organizacji, która rozumie, że może osiągać przewagę konkurencyjną poprzez przyciąganie różnorodnych talentów, a na­stępnie umożliwianie im rozwoju – dodaje Joanna Wszeborowska.

To już piętnasta edycja jednego z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich programów dla pracodawców. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych w Polsce, szczególnie tych, którzy promują najciekawsze rozwiązania z zakresu HR, a przy tym dzielą się własnymi doświadczeniami w mediach. Program powstał przede wszystkim po to, by wyłonić, uhonorować oraz promować firmy cechujące się wzorcową polityką personalną, która przekłada się na jakość produktów i usług świadczonych na polskim rynku.

- „Solidny Pracodawca” to prestiżowe wyróżnienie, które zachęca firmy do podnoszenia poziomu z roku na rok. Dobry pracodawca oprócz przestrzegana przepisów prawa pracy dba o swoich pracowników między innymi w zakresie szkoleń, motywowania, możliwości awansu, rozwoju osobistego, wspiera pracowników, ale też dba o to, aby czuli się częścią organizacji i chcieli zostać w firmie na lata – wyjaśnia Tina Dej, dyrektor Programu Solidny Pracodawca.

Kapituła programu wyłania laureatów na podstawie ściśle wystandaryzowanych kryteriów oraz szczegółowego wywiadu środowiskowego dotyczącego m.in.: warunków pracy, warunków socjalnych, ścieżek karier, zewnętrznych oraz wewnętrznych opinii o firmie, dynamiki zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat, a także rozwiązań w zakresie CSR.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [143.8 kB] ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017.png

ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017.png

pobierz [921.6 kB]

Certyfikat.pdf

pobierz [143.8 kB] ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017.png

ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017.png

pobierz [921.6 kB]

Certyfikat.pdf

pobierz [759.3 kB] 538.jpg

538.jpg

ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017

ERGO Hestia Solidnym Pracodawcą 2017