Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Znamy już 25 finalistów tegorocznego konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Uznanie jury 17 edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii zyskały prace i postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski. Drugi etap konkursu odbędzie się 25 czerwca br. w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie podczas wernisażu wystawy finałowej ogłoszone zostaną również nazwiska laureatów.

Jury konkursowe swoją decyzję podjęło po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi propozycjami. Na tegoroczne zaproszenie do wejścia w pole sztuki odpowiedziało aż 395 młodych twórców z całego kraju. To studenci IV i V roku kierunków artystycznych prowadzonych na wszystkich polskich uczelniach.

Finaliści w pracach zgłoszonych do konkursu APH posługują się różnymi mediami i poruszają się w szerokim spektrum odniesień społecznych i artystycznych. W ten sposób stają się niejako reprezentantami poglądów, doświadczeń i postaw współczesnej młodej generacji. Tak rozumiany przegląd sztuki tworzonej przez najmłodsze pokolenie artystów stanowi właśnie kontekst wystawy finałowej w Muzeum nad Wisłą, której wernisaż odbędzie się 25 czerwca br. Wydarzeniu towarzyszy zawsze uroczyste ogłoszenie nazwisk laureatów konkursu.

 

Finaliści 17. edycji konkursu APH (w kolejności alfabetycznej):

Bruno Althamer, Adelina Cimochowicz, Jakub Danilewicz, Przemysław Garczyński, Zuzanna Grochowska, Barbara Gryka, Marcin Janusz, Katarzyna Kalinowska, Hanna Kaszewska, Klaudia Krynicka, Zuzanna Kryńska, Joanna Kunert, Zuzanna Malinowska, Karolina Mądrzecka, Renata Motyka, Jan Możdżyński, Laura Ociepa, Maryna Sakowska, Mateusz Sarzyński, Jana Shostak, Joanna Tochman, Olga Tuz, Natalia Zalewska, Paulina Żmuda, Konrad Żukowski.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii, będąc naturalną częścią polskiego rynku sztuki, daje młodym twórcom realną przestrzeń do zaistnienia w jego szerokim obiegu. Przed finalistami 17. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku i Walencji. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia oraz nowe wyróżnienie przyznawane przez organizatora konkursu – Nagrodę Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Jest nią 6-miesięczne stypendium w wysokości 12 tysięcy złotych na wykonanie projektu artystycznego o tematyce związanej z „podróżą”.

Mecenasem konkursu APH jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA a ugruntowana pozycja inicjatywy to zasługa wieloletnich partnerów instytucjonalnych, z którymi Fundacja APH współpracuje. Są to uczelnie artystyczne w całej Polsce, Politechnika w Walencji, Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie odbywają się wystawy finalistów.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Wsparcie przedsięwzięć kulturalnych, społecznych i sportowych to codzienność ERGO Hestii. We współczesnym kalejdoskopie pop-kultury i w natłoku medialnych jaskrawości czasem niełatwo zauważyć prawdziwe talenty, dlatego utworzyliśmy Fundację Artystyczna Podróż Hestii, która w naszym imieniu prowadzi program mecenatu artystycznego. Fundacja promuje młodych polskich artystów – studentów uczelni i kierunków artystycznych. W ramach organizowanego od 2002 roku konkursu wspiera ich, organizując wystawy ich prac i fundując najlepszym programy stypendialne za granicą, m. in. w Nowym Jorku i Walencji.

Ponadto firma jest sponsorem i partnerem m.in. Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera, promującej uczestników życia społecznego wcielających w życie wartości humanizmu. Wspieramy także sportowców – w tym młodych, którzy mogą się szkolić w Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia Sopot. Ważną dla nas inicjatywą jest sponsoring tytularny ERGO ARENY – hali będącej miejscem najważniejszych wydarzeń sportowych i rozrywkowych, w których od początku działalności uczestniczyły dwa miliony widzów.

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 5 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl, You Can Drive oraz YU!.

Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Grupa ERGO Hestia kapitałowo jest związana z niemiecką Grupą ERGO, częścią globalnej rodziny biznesowej Munich Re, jednego z największych reasekuratorów na świecie. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [90,9 kB]

Znamy 25 finalistów konkursu Artystycznej Podróży Hestii.docx

pobierz [26,8 kB] APH 2018.png

APH 2018.png