Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia z Markiem Kamińskim w No Trace Expedition

Jak zostawić ślad w świadomości ludzi bez pozostawiania śladu w środowisku? Między innymi na to pytanie Marek Kamiński będzie poszukiwać odpowiedzi podczas wyjątkowej wyprawy z Polski do Japonii. Podróżnik jadąc przez 60 dni samochodem z napędem elektrycznym przemierzy 13 tysięcy kilometrów z ochroną ubezpieczeniową ERGO Hestii.

 

Marek Kamiński wyrusza z Polski 29 maja w nietypową podróż, której celem jest m.in. przełamanie cywilizacyjnych stereotypów i udowodnienie, że można podróżować świadomie i zdobywać najbardziej niedostępne zakątki świata bez pozostawiania negatywnych śladów w otoczeniu.

– No Trace Expedition to podróż samochodem elektrycznym przez Kaliningrad, Litwę̨, Białoruś́, Rosję i Syberię, Mongolię oraz Koreę Południową aż do Japonii. Będzie to wyprawa przez dwa bieguny współczesnego świata, które mimo, że są̨ tak blisko siebie, różnią̨ się̨ pod każdym względem. Cały sposób przeprowadzenia wyprawy, czyli odżywianie, ubrania, zasilanie, i inne aktywności będą̨ oparte o innowacyjne technologie oszczędzające naturę̨ – opowiada Marek Kamiński.

Środkiem lokomocji Marka Kamińskiego będzie samochód elektryczny Nissan LEAF. Podróżnik chce udowodnić, że można eksplorować świat przy użyciu nowoczesnych technologii, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. – Cieszę się, że wyruszam w drogę z ubezpieczeniem ERGO Hestii, bo to ubezpieczyciel, który zapewniając najwyższy standard ochrony jednocześnie zawsze stawiał na zrównoważony rozwój. Mam nadzieję, że ekspedycja zainspiruje wielu ludzi do zrównoważonego, odpowiedzialnego stylu życia, w tym świadomego podróżowania. Tę ideę pragnę połączyć́ z innowacyjnym podejściem – Leave Trail – za którym kryje się̨ pozostawianie śladu, ale nie w przyrodzie, tylko w umysłach ludzi – dodaje Marek Kamiński.

Marek Kamiński rozpoczyna No Trace Expedition 29 maja i planuje zakończyć ją pod koniec lipca 2018 roku. Podróżując z Polski do Japonii podróżnik pokona ok. 13 tys. kilometrów.

– Marek Kamiński wyrusza w drogę pod parasolem „Mistrzowskiej Ochrony” ERGO Hestii. Pakiet ubezpieczeń chroni jego, auto, którym się porusza oraz sprzęt, którym będzie między innymi dokumentować wyprawę – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy ERGO Hestii. Wspieramy Marka Kamińskiego od jego pierwszej wyprawy przez Grenlandię i cieszymy się, że ubezpieczając kolejną – No Trace Expedition – możemy przy okazji przyczynić się do popularyzowania idei zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Ta idea jest nam bliska i realizujemy ją na co dzień chociażby dzięki ekologicznej flocie naszych rzeczoznawców mobilnych – dodaje Arkadiusz Bruliński.

Misja ekspedycji skupiona jest wokół popularyzacji szeroko pojętej elektromobilności. Wyprawa ma udowodnić i uświadomić opinii publicznej, że samochodem elektrycznym, stworzonym z myślą o miastach, można przemierzać dalekie i trudne dystanse, przejechać bezdroża i jednocześnie pozytywnie wpływać na otoczenie, chroniąc je przed szkodliwymi śladami ludzkiej działalności.

Mottem ekspedycji jest uświadomienie, że „Troska o lepszy świat wymaga odwagi” – odwagi do zmiany przyzwyczajeń , odwagi w sięganiu po nowe technologie, odwagi w wychodzeniu ze swojej strefy komfortu, odwagi w robieniu rzeczy wciąż mało popularnych w społeczeństwie.

W trakcie wyprawy Marek Kamiński będzie korzystał z ekologicznych opakowań na żywność oraz samej ekologicznej żywności, wody z butelki z filtrem, zasilania w postaci baterii ładowanych energią słoneczną, minimalistycznych zestawów ubrań – nanoubrań nieprzyjmujących zapachów, butów skonstruowanych z myślą o ekologii oraz samochodu będącego bazą do eksploracji świata, a jednocześnie zawierającego ekologiczny sprzęt do tej eksploracji (np. kajak z kartonu, rower).

Poprzez projekt No Trace Expedition Marek Kamiński chce wykreować nowy standard podróżowania zgodny z zasadami natury, zwrócić uwagę na ważność rozwoju i edukowania w obszarze podróży. Podróżnik poprzez swoje działania pragnie promować ekologiczne, zrównoważone wartości oraz zainspirować kolejną rzeszę ludzi do robienia rzeczy niemożliwych!

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [520,6 kB] Marek Kamiński.jpg

Marek Kamiński.jpg

pobierz [1,1 MB] Ludzie.jpg

Ludzie.jpg

pobierz [1,7 MB] Odwaga.jpg

Odwaga.jpg

pobierz [1,4 MB] Podróżowanie.jpg

Podróżowanie.jpg

pobierz [60,7 kB]

2018_05_30_ERGO Hestia z Markiem Kamińskim w No Trace Expedition.docx

ERGO Hestia z Markiem Kamińskim w No Trace Expedition

ERGO Hestia z Markiem Kamińskim w No Trace Expedition