Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Innowacyjna oferta ERGO Hestii i Masterlease po szkodzie całkowitej

Przy zgłoszeniu szkody całkowitej do ERGO Hestii poszkodowani będą mogli liczyć na preferencyjne warunki zakupu nowego auta. To kolejne ułatwienie dla klientów ERGO Hestii w zorganizowaniu wszystkich formalności po szkodzie.

W tradycyjnym modelu po stwierdzeniu szkody całkowitej poszkodowany może liczyć na odszkodowanie i wsparcie towarzystwa ubezpieczeń w sprzedaży uszkodzonego pojazdu. Ubezpieczyciel zapewnia także poszkodowanemu pojazd zastępczy na czas niezbędny na zakup nowego auta.

ERGO Hestia idzie o krok dalej i jako pierwszy ubezpieczyciel we współpracy z Grupą Masterlease stworzyła nową ofertę. Dla poszkodowanych, którzy zgłosili szkodę komunikacyjną z polisy odpowiedzialności cywilnej (OC), skorzystali z oferty najmu pojazdu zastępczego w wypożyczalni MasterRent24, a koszt naprawy auta przekracza jego wartość, wprowadza możliwość zakupu innego samochodu na preferencyjnych warunkach. Klienci będą mogli dokonać wyboru z szerokiej oferty aut nowych (Masterlease) i używanych (Master1.pl) i skorzystać z atrakcyjnej formy finansowania. Dodatkowo najem auta z sieci MasterRent24 będzie możliwy nawet do 30 dni bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów przez klienta. Osoby, które z dowolnego powodu będą chciały poświęcić więcej czasu na poszukiwania kolejnego samochodu, mogą skorzystać także ze specjalnej, bardzo atrakcyjnej oferty kontynuowania najmu przez kolejny miesiąc. Oferta będzie obowiązywać zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, jak też dla klientów indywidualnych.

- Propozycja ERGO Hestii i Masterlease jest kolejnym krokiem w ułatwianiu klientom i poszkodowanym zorganizowania wszystkich formalności po szkodzie – podkreśla Marcin Seklecki, dyrektor Biura Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii. W nowym modelu klienci po szkodzie całkowitej będą mogli cieszyć się autem zastępczym do czasu otrzymania wybranego nowego lub używanego auta z oferty naszego partnera. Co ważne, zakup nowego auta będzie możliwy po preferencyjnych cenach ze względu na skalę współpracy – dodaje Marcin Seklecki.

- Coraz częściej myślimy o sobie jako dostawcy mobilności niż samochodów. Klienci oczekują od nas elastycznych, kompleksowych usług. Proces serwisu, naprawy, czy wymiany samochodu powinien nieść ze sobą minimalną ilość formalności i straty czasu kierowcy. Oferta dedykowana klientom ERGO Hestii jest kolejnym przykładem takiego myślenia. Jestem przekonany, że klienci którzy z niej skorzystają szybko zapomną o przykrym zdarzeniu szkody i będą cieszyć się nowym samochodem. W ofercie Grupy znajdują się samochody nowe jak i używane, które można kupić lub użytkować już za kilkaset złotych miesięcznie w formie Abonamentu – komentuje Konrad Karpowicz, wiceprezes Grupy Masterlease.

Oczekiwania klientów firm ubezpieczeniowych rosną z roku na rok. Potwierdzają to twarde dane. Dziś z możliwości wynajęcia auta zastępczego na czas naprawy klienci ERGO Hestii korzystają kilkukrotnie częściej, niż robili to jeszcze kilka lat temu. Tradycyjna rola ubezpieczyciela stale rozszerza się o elementy polegające na aktywnej organizacji usług, nie zaś tylko wypłacie gotówki. Współcześni klienci poza rzetelnie przeprowadzoną likwidacją szkody cenią przede wszystkim swój czas i wygodę.

Propozycja jest skierowana do właścicieli aut, którzy zostali poszkodowani przez klientów ERGO Hestii oraz tych klientów, którzy zdecydowali się na likwidację szkody w ERGO Hestii w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Gdy koszt naprawy pojazdu należącego do poszkodowanego przekroczy jego wartość  (szkoda całkowita), będą mogli kupić kolejne auto z oferty Masterlease na preferencyjnych warunkach. Poszkodowani kwalifikujący się do programu otrzymają od ERGO Hestii oraz Grupy Masterlease:

 

JAK TO DZIAŁA KROK PO KROKU?

  1. Klientom spełniającym warunki programu, ERGO Hestia, już podczas zgłoszenia szkody, zaproponuje wynajem pojazdu zastępczego w wypożyczalni MasterRent24.
  2. W przypadku stwierdzenia przez ERGO Hestię szkody całkowitej MasterRent24 poprosi klienta o zgodę na przedstawienie oferty handlowej w zakresie sprzedaży pojazdu.
  3. Jeśli klient zgodzi się na przedstawienie oferty – nabędzie uprawnienia do wszystkich wskazanych w programie korzyści, bez względu na to, czy zdecyduje się na zakup pojazdu z oferty Grupy Masterlease.

Program powstał we współpracy z Grupą Masterlease i jest objęty klauzulą wyłączności dla klientów ERGO Hestii.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [133,7 kB] logotyp ERGO Hestia RGB

logotyp ERGO Hestia RGB

pobierz [310,1 kB] MASTERLEASE_logo_uproszczone_2017_RGB_01.jpg

MASTERLEASE_logo_uproszczone_2017_RGB_01.jpg

pobierz [6,0 MB] Salon Master1.pl w Gdańsku.jpg

Salon Master1.pl w Gdańsku.jpg

pobierz [117,4 kB]

2018_06_05_ERGO Hestia i Masterlease z innowacyjną ofertą.docx