Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Oświadczenie ws. ataku hakerskiego z dn. 11 czerwca 2018 roku

W nocy z 10 na 11 czerwca br.,  wykorzystując  fałszywą   tożsamość  pośrednika ERGO Hestii, z adresu 018659@ag.ergohestia.pl wysłano masowo wiadomość, do nieznanej liczby odbiorców, dotyczącą zwrotu nadpłaconej składki. Pod wiadomością znajdował  się podpis „Paweł Kolasa STU ERGO Hestia”. Niezwłocznie po uzyskaniu tej informacji zablokowaliśmy dalszą wysyłkę.

Według naszych ustaleń był to pierwszy w Polsce atak związany z próbą wykorzystania serwerów korporacji do masowego rozesłania złośliwego oprogramowania. Do ataku wykorzystano przejęte konto pocztowe jednego ze współpracujących z naszym towarzystwem agentów.

Zabezpieczenia infrastruktury ERGO Hestii nie zostały przełamane. Wstępne analizy potwierdzają, że mechanizmy bezpieczeństwa usunęły z rozesłanych do przypadkowych odbiorców maili złośliwy kod, zanim ten trafił na ich skrzynki pocztowe. W efekcie wprawdzie haker wysłał fałszywe maile, ale dzięki odpowiedniej konfiguracji systemów antywirusowych, zainstalowanych również dla poczty wysyłanej przez agentów, były one nieszkodliwe.

Tego samego dnia poinformowaliśmy o próbie ataku naszych pośredników, rekomendując Im m.in. niezwłoczną zmianę poświadczeń do programów pocztowych oraz skanowanie komputerów oprogramowaniem antywirusowym.

Nadal trwają prace weryfikujące szczegóły ataku.

Bezpieczeństwo danych naszych Klientów i Partnerów Biznesowych jest dla nas sprawą najwyższej wagi.  Stale monitorujemy naszą infrastrukturę i podnosimy skuteczność zabezpieczeń.

Procedury i procesy obsługowe ERGO Hestii zdały egzamin i zadziałały zgodnie z założeniami.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 27 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski