Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Atak phishingowy – maile z fałszywymi informacjami o nadpłacie składki!

Ostrzegamy przed masowo wysyłanymi przez cyberprzestępców fałszywymi wiadomościami e-mail. Fałszywe e-maile, w których hakerzy podają się za przedstawicieli ERGO Hestii, nie są wysyłane ani przez ERGO Hestię, ani z jej serwerów.

Wiadomości zawierają informację o nadpłacie składki ubezpieczeniowej. W treści wiadomość odbiorcy korespondencji proszeni są o otwarcie załącznika, w którym miałyby być podane dalsze szczegóły. Zawirusowany załącznik po otwarciu może uszkodzić komputer lub spowodować utratę danych.

Poniżej przedstawiamy przykładową wiadomość (tytuł, nazwa nadawcy i treść zostały rzeczywiście użyte w jednym z ataków):

Przykładowy e-mail_spam.png

Wiadomość e-mail zawiera załącznik w postaci pliku zip lub rar, w którym są dwa zainfekowane pliki. Przestrzegamy przed jakąkolwiek próbą rozpakowywania lub otwierania załączonych plików. W przesłanych do nas przykładowych wiadomościach e-mail zauważyliśmy, że nazwy załączników mogą być różne.

Otwarcie załącznika przez użytkownika powoduje zainfekowanie komputera. W przypadku otwarcia załącznika, zalecamy:

Stanowczo jeszcze raz podkreślamy, że infrastruktura informatyczna ERGO Hestii nie została zaatakowana, a dane naszych Klientów i Partnerów Biznesowych są bezpieczne, co jest dla nas sprawą najwyższej wagi. W tym celu stale monitorujemy naszą infrastrukturę i podnosimy skuteczność zabezpieczeń, dlatego przestępcy zdecydowali się na wykorzystanie serwerów innych firm, aby podszyć się pod agentów naszej firmy.

Zespół ERGO Hestii

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki