Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Atak phishingowy – maile z fałszywymi informacjami o nadpłacie składki!

Ostrzegamy przed masowo wysyłanymi przez cyberprzestępców fałszywymi wiadomościami e-mail. Fałszywe e-maile, w których hakerzy podają się za przedstawicieli ERGO Hestii, nie są wysyłane ani przez ERGO Hestię, ani z jej serwerów.

Wiadomości zawierają informację o nadpłacie składki ubezpieczeniowej. W treści wiadomość odbiorcy korespondencji proszeni są o otwarcie załącznika, w którym miałyby być podane dalsze szczegóły. Zawirusowany załącznik po otwarciu może uszkodzić komputer lub spowodować utratę danych.

Poniżej przedstawiamy przykładową wiadomość (tytuł, nazwa nadawcy i treść zostały rzeczywiście użyte w jednym z ataków):

Przykładowy e-mail_spam.png

Wiadomość e-mail zawiera załącznik w postaci pliku zip lub rar, w którym są dwa zainfekowane pliki. Przestrzegamy przed jakąkolwiek próbą rozpakowywania lub otwierania załączonych plików. W przesłanych do nas przykładowych wiadomościach e-mail zauważyliśmy, że nazwy załączników mogą być różne.

Otwarcie załącznika przez użytkownika powoduje zainfekowanie komputera. W przypadku otwarcia załącznika, zalecamy:

Stanowczo jeszcze raz podkreślamy, że infrastruktura informatyczna ERGO Hestii nie została zaatakowana, a dane naszych Klientów i Partnerów Biznesowych są bezpieczne, co jest dla nas sprawą najwyższej wagi. W tym celu stale monitorujemy naszą infrastrukturę i podnosimy skuteczność zabezpieczeń, dlatego przestępcy zdecydowali się na wykorzystanie serwerów innych firm, aby podszyć się pod agentów naszej firmy.

Zespół ERGO Hestii

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski