Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Silna reprezentacja Polaków podczas Mistrzostw Europy ERGO Hestia Championships

W drugiej połowie sierpnia Sopocki Klub Żeglarski był gospodarzem Mistrzostw Europy ERGO Hestia Championships w olimpijskiej klasie RS:X. Podczas sportowego wydarzenia na Zatoce Gdańskiej zmagali się sportowcy w kategorii seniorów i juniorów. Polacy mogą pochwalić się dobrymi wynikami.

Mistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X po raz trzeci została Zofia Klepacka (Legia Warszawa). Bardzo dobrze spisały się także nasze juniorki – Lidia Sulikowska zawodniczka miejscowego SKŻ, która wywalczyła srebrny medal oraz Weronika Marciniak, która zajęła czwarte miejsce. Siódmy w kategorii seniorów był Radosław Furmański.

Zofia Klepacka już dzień przed zakończeniem zawodów miała aż dwadzieścia dwa punkty przewagi nad drugą w klasyfikacji Rosjanką Stefanią Elfutiną. Srebrny medal zdobyła Elfutina, a z brązu cieszyła się Emma Wilson z Wielkiej Brytanii. W pierwszej dziesiątce znalazła się także Małgorzata Białecka (SKŻ ERGO Hestia Sopot), która ze względu na stratę z początku zawodów nie mogła już poprawić swojej lokaty i ostatecznie zakończyła imprezę na dziewiątej pozycji (ósmej w klasyfikacji europejskiej). Dwunaste miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Maja Dziarnowska, a czternasta była kolejna sopocianka Karolina Lipińska.

- To przyjemne uczucie zostać mistrzynią Europy jeszcze przed wyścigiem medalowym. Wypracowałam sobie ponad dwudziestopunktową przewagę i mogłam ze spokojem przystąpić do ostatniego wyścigu regat. Postanowiłam nie przeszkadzać pozostałym zawodniczkom, ponieważ one walczyły jeszcze o wysokie miejsca, więc wystartowałam spokojnie na lewym halsie. Najbardziej interesująca była walka o srebrny medal pomiędzy Rosjanką, a zawodniczką z Wielkiej Brytanii. Jednak to Rosjanka okazała się lepsza w tym wyścigu i stanęła na drugim stopniu podium. Niezbyt dobrze zaczęłam te regaty, ponieważ w pierwszym wyścigu zajęłam dopiero dwudzieste siódme miejsce, ale ja nigdy się nie poddaję. Nawet jak idzie mi gorzej, to zawsze walczę do końca. Z wyścigu na wyścig było już coraz lepiej – podsumowała swój występ Zofia Klepacka.

W rywalizacji mężczyzn z szóstej pozycji do wyścigu medalowego ruszał Radosław Furmański z DKŻ Dobrzyń i miał jeszcze szanse nawet na srebrny medal. Jednak w wyścigu medalowym minął linię mety jako siódmy i w efekcie zajął taką samą pozycję w Mistrzostwach Europy. Do pierwszej dziesiątki udało się awansować również Pawłowi Tarnowskiemu (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który zakończył swój udział w regatach na dziesiątej pozycji. Nowym mistrzem Europy został Włoch Mattia Camboni. Wcześniej z rywalizacji wycofał się jeden z faworytów do medalu Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), ponieważ kilka dni przed regatami doznał kontuzji kostki i nie udało mu się wyleczyć urazu.

- W wyścigu medalowym dopłynąłem na siódmym miejscu i niestety spadłem w klasyfikacji generalnej o jedną pozycję. Mam mały niedosyt, szczególnie że miałem bardzo dobry początek regat i przez kilka dni znajdowałem się na pozycjach medalowych albo w okolicach podium. Jednak przed zawodami siódme miejsce brałbym w ciemno. Myślę, że pomimo stracenia kilku pozycji jest to dobry wynik. Cieszę się, że to już koniec, ponieważ były to ciężkie zawody. Codziennie mieliśmy rozegrany komplet wyścigów i nie było żadnego dnia przerwy – powiedział 22-letni Radosław Furmański.

W kategorii juniorek wicemistrzynią Europy została Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a czwartą lokatę zajęła jej klubowa koleżanka Weronika Marciniak. Tytuł mistrzowski zapewniła sobie Włoszka Giorgia Speciale, ponieważ miała wystarczająco dużą przewagę punktową nad rywalkami, a trzecia była Naama Gazit z Izraela. Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Aleksander Przychodzeń (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który był piętnasty, a na podium stanęli Francuzi Yun Pouliquen i Fabien Pianazza oraz reprezentant Izraela Itai Kafri.

Organizatorem ERGO Hestia Championships – Mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X juniorów i seniorów był Polski Związek Żeglarski oraz Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot. Partnerem tytularnym zawodów była ERGO Hestia, a partnerem strategicznym miasto Sopot.

Organizację regat wspomagali także Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pomorski Związek Żeglarski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

 

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [60,2 kB]

2018_08_27_Silna reprezentacja Polaków podczas Mistrzostw Europy.docx

pobierz [315,0 kB] ME ERGO Hestia Championships.jpg

ME ERGO Hestia Championships.jpg