Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Znamy zwycięzców konkursu COLORS by Artystyczna Podróż

Ogłoszenie laureatów konkursu COLORS by Artystyczna Podróż podczas wernisażu wystawy na Mysiej 3 spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności. Jury konkursu wybrało najlepsze prace z ponad 5600 zgłoszeń. Za zwycięskie zdjęcie autor - Piotra Maślanka (na Instagramie znany jako piomas) pojedzie w artystyczną podróż do Cinque Terre we Włoszech.

Podczas wystawy można było zobaczyć 30 najlepszych zdjęć wybranych przez jury. Do grona oceniających nadesłane zdjęcia dołączyły w tym roku utalentowane postacie polskiej fotografii – Marta Wojtal i Weronika Izdebska. Obok Piotra Maślanki, w pierwszej trójce znaleźli się Mariusz Majewski (funkyspion) i Krzysztof Kaszuba (krzysiek.ka). Od 6 do 12 grudnia najlepsze prace konkursowe będzie można zobaczyć również w Gdańsku, w galerii Sztuka Wyboru.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kolory. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło zrobić zdjęcie za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu i opublikować je na Instagramie z hashtagiem #apcolors2018. Zwycięzca konkursu, Piotr Maślanka, pojedzie w artystyczną podróż do regionu słynącego z niezwykłych kolorów – Cinque Terre we Włoszech.

- Tegoroczny temat był trudny w kontekście wyboru zwycięskiego zdjęcia. Trudno było spośród wszystkich kolorów wybrać coś, co jest nieoczywiste, niekonwencjonalne – mówi Marta Śliwicka, pomysłodawczyni i współprowadząca profil Artystyczna Podróż na Instagramie. – Chciałyśmy, aby coś nas zaskoczyło i zaskoczyło również naszą instagramową publiczność. Taka dokładnie była zwycięska praca Piotra Maślanki – dodaje Marta Śliwicka.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę ponad 5600 zdjęć, spośród których wybrano 30 finalistów. Liczba i wysoka jakość prac sprawiły, że tegoroczne obrady były niebywale burzliwe i czasochłonne.

Profil @artystycznapodroz na Instagramie gromadzi pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. To jedyna w swoim rodzaju społeczność miłośników sztuki, która nie ma żadnych ograniczeń w formie wyrazu i jest jednocześnie osiągalna dla każdego, bowiem do jej tworzenia potrzebny jest jedynie telefon komórkowy. Profil funkcjonuje od 2015 roku i jest prowadzony przez Marię Rosę i Martę Śliwicką. Obserwuje go już ponad 19 tysięcy osób, a hashtagiem #artystycznapodroż zostało oznaczonych już ponad 325 tysięcy zdjęć.

COLORS to trzecia edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Do pierwszej edycji, pod hasłem TERAZ by Artystyczna Podróż, jesienią 2016 roku zostało zgłoszonych prawie 5000 fotografii. W drugiej edycji konkurs powrócił pod hasłem LIGHTS by Artystyczna Podróż, a nadanie konkretnego tematu zawęziło liczbę zgłoszeń do 2700 fotografii. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, które propaguje nie tylko sztukę wysoką, ale również tę dostępną na popularnym Instagramie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: www.artystycznapodroz.pl

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [26,9 kB]

2018_11_29_Znamy zwycięzców konkursu COLORS by Artystyczna Podróż.docx

Znamy zwycięzców konkursu COLORS by Artystyczna Podróż

Znamy zwycięzców konkursu COLORS by Artystyczna Podróż

pobierz [1,8 MB] Piotr Maślanka - piomas.JPG

Piotr Maślanka - piomas.JPG