Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Klienci ERGO Hestii nie czekają na potwierdzenie ubezpieczenia

Od października kierowcy nie muszą mieć przy sobie polisy OC. To z jednej strony wygoda, z drugiej jednak może oznaczać problemy. Niektórzy kierowcy uczestniczący w wypadku drogowym mogą czekać aż 3 dni na zweryfikowanie przez policję, że mają ważne ubezpieczenie. Klienci ERGO Hestii, dzięki nowej formule przesyłania danych do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, mogą to potwierdzić w czasie rzeczywistym. Jest to kolejna realizacja w ramach robotyzacji procesów biznesowych w spółce.

Już od połowy grudnia każda umowa ubezpieczenia komunikacyjnego zawarta z ERGO Hestią już po kilku sekundach trafia do Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. ERGO Hestia jako jedna z pierwszych usprawniła mechanizm przekazywania danych, większość zakładów ubezpieczeń nadal przekazuje polisy średnio w ciągu 2-3 dni od daty ich zawarcia.

Teraz klienci posiadający ubezpieczenie ERGO Hestii mogą spokojnie poruszać się pojazdami bez papierowego potwierdzenia zawarcia polisy
– popularnego „kartonika”. W przypadku kontroli pojazdu przez policję weryfikacja ubezpieczenia przebiegnie bez problemu. Ma to istotne znaczenie również przy drobnych kolizjach, przy których wzywanie policji nie jest konieczne, a klient ma możliwość samodzielnej weryfikacji polisy w systemie UFG.

- Uruchomienie nowej formy sprawozdawczości ma wpływ na jakość przekazywanych danych i szybkość ich przekazywania - mówi Robert Tomaszewski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Indywidualnych. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku i budujemy pozytywny wizerunek, nie tylko ERGO Hestii, ale wszystkich ubezpieczycieli. Procedury, które wprowadziliśmy, są zgodne z najnowszymi wymogami Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – podkreśla dyrektor Tomaszewski.

Warto dodać, że klienci ERGO Hestii, którzy posiadają indywidualne konto użytkownika (iHestia), mogą samodzielnie pobrać potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński