Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia partnerem Paszportów POLITYKI 2018

ERGO Hestia po raz kolejny została partnerem kategorii „Sztuki wizualne” w corocznym przeglądzie osiągnięć polskiej kultury, organizowanym przez tygodnik POLITYKA. Laureatką kategorii została Diana Lelonek, młoda zaangażowana artystka, której fotografie analizują zagrożenia, jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja. Patronat nad kategorią „Sztuki wizualne” to potwierdzenie realizowanej od wielu lat przez ERGO Hestię konsekwentnej strategii mecenatu kultury.

Już po raz 26. na uroczystej gali, która odbyła się 8 stycznia w Teatrze Polskim w Warszawie zostały wręczone nagrody PASZPORTY POLITYKI dla wybitnych młodych twórców i artystów. Kapituła konkursowa złożona z dziennikarzy tygodnika POLITYKA wybrała laureatów w następujących kategoriach: „Film”, „Literatura”, „Teatr”, „Sztuki wizualne”, „Muzyka poważna”, „Muzyka popularna” i „Kultura cyfrowa”.

Laureatką sponsorowanej przez ERGO Hestię kategorii „Sztuki wizualne” została Diana Lelonek. Uzasadnienie wyboru kapituły konkursu odnosi się bezpośrednio do jej twórczości: - Za oryginalną w artystycznym wyrazie analizę zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja. Za sztukę mądrze zaangażowaną i ciekawie kwestionującą antropocentryczny punkt widzenia.

Diana Lelonek mówi o sobie:  - Rozsadzam stary antropocentryczny system kwalifikujący odmienności i zarządzający hierarchią. Zajmuje się przede wszystkim fotografią, ale oryginalnie łączy ją z innymi mediami. Jej prace, zaliczane do krytycznego posthumanizmu, podają w wątpliwość tradycyjne relacje człowiek –natura, są protestem wobec dominacji białego człowieka i jego wizji świata. Ważnym projektem artystki jest Instytut dla Żywych Rzeczy, w ramach którego bada i archiwizuje różne formy bytów organicznych i nieorganicznych. Jej prace bywają kwalifikowane jako Art&Science lub BioArt. Są wśród nich choćby kolonie grzybów i pleśni, które pożerają symboliczne artefakty antropocentrycznej kultury, jak choćby wizerunki filozofów i naukowców będących w historii jej piewcami.

Jest nam niezmiernie miło, że kapituła konkursowa doceniła zaangażowanie i oryginalną perspektywę, jaką reprezentuje w młodej polskiej sztuce Diana Lelonek. Taką postawę premiujemy również wśród finalistów naszego corocznego konkursu dla młodych artystów - Artystyczna Podróż Hestii– mówi Arkadiusz Bruliński, Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia. I podkreśla: – Zarówno przez konkurs Artystycznej Podróży Hestii jak też wspierając Paszporty Polityki angażujemy się w dialog na polu sztuki i poprzez sztukę. W ten sposób zbudowaliśmy i rozwijamy przestrzeń otwartą na głos i przekaz młodych twórców, ale też platformę, która angażuje wszystkich odbiorców – dodaje Arkadiusz Bruliński.

PASZPORTY POLITYKI to najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w Polsce, przyznawana od ponad ćwierć wieku na podstawie wskazań niezależnych krytyków z różnych mediów, którzy nominują, ich zdaniem, najciekawsze osobowości twórcze minionego roku. Obok Diany Lelonek, nominacje w kategorii „Sztuki wizualne” otrzymali również Martyna Czech i Rafał Milach.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński