Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Polscy menedżerowie wzmacniają międzynarodowe kompetencje Grupy ERGO

Adam Roman i Justyna Wajs zostali powołani na ważne stanowiska w strukturze Grupy ERGO. Dzięki temu Polska odgrywać będzie jeszcze większą rolę jako centrum kompetencyjne międzynarodowego ubezpieczyciela obecnego w ponad 30 krajach na świecie.

Z dniem 1 marca Członek Zarządu ERGO Hestii Adam Roman obejmie funkcję Head of Global P&C Grupy ERGO. Do jego zadań należeć będzie nadzór nad ubezpieczeniami majątkowymi Grupy ERGO w obszarach: underwritingu, aktuariatu i pricingu oraz reasekuracji.

Clemens Muth, Chief Underwriting Officer Grupy ERGO uzasadniając tę decyzję powiedział: - Powierzenie obszaru P&C pod nadzór sprawdzonemu menedżerowi pozwoli na skuteczne zarządzanie międzynarodową działalnością ERGO w ubezpieczeniach majątkowych. Adam Roman w dalszym ciągu pozostanie Członkiem Zarządu ERGO Hestii, co podkreśla jej znaczenie oraz nasze wyważone i spójne podejście do zarządzania.

Ten krok jest interesującym przykładem przekazania lokalnego know-how na rynki międzynarodowe: – Od niemal 30 lat ERGO Hestia udowadnia, że należy do wiodących ubezpieczycieli na rynku polskim. Cieszymy się z tego nowego wyzwania. To pozytywny dowód dostrzeżenia i uznania efektów naszej pracy i autorskich rozwiązań. Jednocześnie potwierdzenie naszej pozycji w Grupie ERGO. Wiodąca w tym rola Prezesa Piotra Śliwickiego, który od początku poprzez przekonujące i skuteczne rozwiązania animuje i kieruje rozwojem polskiej Grupy ERGO Hestia. Obecnie jemu też Grupa ERGO – już teraz w całości – zawdzięcza niniejsze otwarcie. Liczę, że transfer wiedzy i rozwiązań będzie odbywał się w obydwu kierunkach. Nadal pozostaję odpowiedzialny w ERGO Hestii za ubezpieczenia korporacyjne, gdzie w najbliższych latach zamierzamy rozwinąć naszą ofertę o kolejne innowacyjne usługi i produkty. Natomiast sprawdzone już rozwiązania z rynku polskiego będziemy przenosić na inne rynki, w których działa Grupa ERGO – zapowiedział Adam Roman.

Na znaczeniu zyskuje również pozycja Justyny Wajs, Prezesa Zarządu spółki informatycznej Atena, która od maja ub. roku jest częścią globalnego zespołu IT Grupy ERGO. Dotychczasowe doświadczenie Justyna Wajs zyskała m.in. jako menedżer ERGO Hestii oraz zarządzająca wiodącym dostawcą usług informatycznych dla firm z branży ubezpieczeniowej – spółką Atena. W ERGO Technology & Services Management pełni rolę Chief Information Officer’a (CIO) International i Członka Zarządu. Ta nowo utworzona niemiecka spółka skupia wszelkie aktywności Grupy ERGO w dziedzinie IT.

Ta decyzja ERGO jest dowodem uznania kompetencji – w tym wysokiego poziomu innowacyjności w projektowaniu procesów, nowych usług, produktów i rozwiązań IT prowadzonych przez Atenę. Ta zmiana tylko wzmocni nasze międzynarodowe zaangażowanie i umożliwi nam realizację kolejnych pionierskich projektów. Chcemy dzielić się wiedzą wypracowaną w poszczególnych spółkach, stosować najlepsze praktyki i innowacje oraz łączyć siły, talenty i otwartość naszych pracowników wszędzie tam, gdzie będzie to wznosić naszą organizację na wyższy poziom rozwoju – podkreśliła Justyna Wajs.

Justyna Wajs nową rolę będzie łączyć z dotychczasowym kierowaniem spółką ATENA w funkcji Prezesa Zarządu.

***

Grupa ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 5 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl, You Can Drive oraz YU!. Prezesem spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało niemal 30 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2018 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re. 

 

***

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.

Spółka projektuje, wdraża i integruje kompleksowe systemy informatyczne dla biznesu. Specjalizuje się w produktach dla rynku ubezpieczeniowego. Od lat ma pozycję wiodącego dostawcy systemów dla tej branży. Opracowuje własne rozwiązania „pod klucz" z zakresów back-office, front office, middleware oraz business intelligence. 

Spółka działa od 1991 roku. Przez ponad dwie dekady aktywnie uczestniczy w przemianach rynkowych, angażując się w technologiczne aspekty rozwoju biznesu asekuracyjnego. Systemy Ateny zostały wdrożone u największych ubezpieczycieli w Polsce. Z naszych rozwiązań wspierających współpracę z siecią sprzedaży korzysta ponad 20 000 użytkowników. Atena pracuje w zgodzie z najlepszymi standardami wytwarzania, zarządzania projektami i usługami. Oprogramowanie tworzone przez specjalistów Ateny spełnia rygorystyczne normy ISO 27001:2013 oraz ISO 9001:2015.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [45,6 kB] Prezes Adam Roman.jpg

Prezes Adam Roman.jpg

pobierz [558,6 kB] Prezes Justyna Wajs.jpg

Prezes Justyna Wajs.jpg