Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Duże zainteresowanie 18. edycją konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Zakończył się właśnie pierwszy etap 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 405 młodych twórców. Uczestnikami konkursu są studenci IV i V roku kierunków artystycznych prowadzonych na wszystkich polskich uczelniach.

Młodzi twórcy w pracach zgłoszonych do kolejnej edycji konkursu APH poruszają się w szerokim spektrum aktualnych odniesień społecznych, osobistych i artystycznych. Posługują się też różnymi mediami – są to bowiem prace malarskie, graficzne i fotograficzne, rzeźby i instalacje, a także dzieła z zakresu sztuki cyfrowej oraz performansu.

– Prace uczestników konkursu prowokują do zadawania pytań, zmuszają do refleksji, otwierają pole do własnych poszukiwań – mówi Magdalena Kąkolewska, Prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. – W ten sposób równolegle z konkursem powstaje przestrzeń na dyskusję o współczesnej kondycji artysty i odbiorcy.

W kolejnym etapie poznamy finalistów konkursu a ich prace zobaczymy na trwającej od 6 do 19 maja br. wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W ten sposób - równolegle z konkursem - powstaje przestrzeń na dyskusję o współczesnej kondycji artysty, ale też i odbiorcy. Obie strony współczesnego obiegu sztuki zmagają się bowiem z różnorodnymi oczekiwaniami oraz wyzwaniami; coraz częściej muszą sobie także radzić ze zmienną, niepewną i niejednoznaczną rzeczywistością. W tym kontekście ciekawym jest fakt, że dla rozpoczynających dopiero swoją artystyczną drogę studentów, udział w konkursie APH staje się istotnym krokiem w mierzeniu się z naturalnym poczuciem niepewności.

Przed wszystkimi uczestnikami 18. edycji konkursu APH stoi teraz szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w dwóch prężnych ośrodkach rezydencyjnych: Nowym Jorku i Wilnie. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. Ogłoszenie nazwisk laureatów konkursu odbędzie się 17 maja podczas Gali Finałowej w warszawskim Muzeum nad Wisłą.

Mecenasem corocznego konkursu APH jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA. W rozwijaniu inicjatywy aktywny udział biorą największe instytucje kultury i uczelnie artystyczne w całej Polsce, a także wieloletni partnerzy Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. W efekcie, przez kilkanaście lat trwania konkursu zrealizowano 28 rezydencji artystycznych w Nowym Jorku i Walencji, 46 wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w całym kraju. Równolegle z konkursem rozwija się też niezwykła kolekcja, składająca się z ponad 50 dzieł. Ich uniwersalność na poziomie języka wypowiedzi, mediów czy podjętych przez młodych twórców tematów - pozwala spojrzeć szerzej na najważniejsze zjawiska artystyczne w ostatnich kilkudziesięciu latach.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [60,4 kB]

2019_02_25_Duże zainteresowanie 18. edycją konkursu.docx