Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Prezes Grupy ERGO Hestia z tytułem CEO of The Year

Piotr Maria Śliwicki, prezes Grupy ERGO Hestia, otrzymał nagrodę European Leadership Awards w kategorii CEO of The Year, jako dowód uznania dla sukcesu, jakim jest stworzenie od podstaw wicelidera polskiego rynku ubezpieczeń.

4 kwietnia br., podczas gali VII edycji European Executive Forum, w imieniu prezesa Piotra M. Śliwickiego wyróżnienie odebrał Grzegorz Szatkowski, wiceprezes zarządu ERGO Hestii.

Laudację uzasadniająca wybór jury wygłosił prof. Tomasz Szapiro, członek kapituły konkursowej i były rektor Szkoły Głównej Handlowej - Laureatem statuetki w kategorii „CEO of the Year” zostaje wszechstronny manager, który od ponad 25 lat stoi na czele firmy zajmującej miejsce na podium największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. Stworzył dynamicznie rozwijającą się spółkę, która kładzie nacisk na wdrażanie innowacji i jest prekursorem tworzenia standardów dla całej branży. Laureat jest również inicjatorem licznych przedsięwzięć z zakresu odpowiedzialności społecznej. Wspiera osoby z niepełnosprawnością poszukujące pracy oraz jest promotorem młodej polskiej sztuki. Za swoje zasługi dla branży został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Każdego roku w ramach Forum odbywa się debata dotycząca przyszłości gospodarki w szybko zmieniającej się rzeczywistości technologicznej. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele międzynarodowego środowiska biznesowego, najważniejszych uczelni wyższych oraz reprezentanci administracji publicznej. Podczas Forum spotyka się grono ekspertów, którzy w trakcie wielowątkowej dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń wskazują nowe ścieżki rozwoju w dynamicznie zmieniającej się gospodarce.

Organizatorem konferencji jest Executive Club zrzeszający przedstawicieli zarządów najważniejszych przedsiębiorstw polskich i międzynarodowych. Executive Club działa od roku 2005, jego członkami są liderzy biznesu, którzy swoimi działaniami wyznaczają kierunki rozwoju polskiej gospodarki.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało w 1991 roku
i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2018 roku pomogliśmy w ponad 800 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Arkadiusz Bruliński

Załączniki

pobierz [59,9 kB]

2019_04_05_prezes_grupy_ergo_hestia_wyrozniony_tytulem CEO of the year.docx