Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Staż z widokiem na przyszłość w ERGO Hestii

Ruszył nabór do programu „Staż z widokiem na przyszłość” ERGO Hestii. Spółka rekrutuje studentów czwartego i piątego roku zarówno kierunków analitycznych, technicznych, prawnych, jak i  słuchaczy marketingu i zarządzania. ERGO Hestia daje im możliwość rozwoju nie tylko w obszarach związanych z ubezpieczeniami, ale również z dopiero rozwijającymi się na polskim rynku ubezpieczeniowym obszarami takimi jak data science, robotyzacja czy pricing.

Jesteśmy jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na Pomorzu. Co roku jeden na trzech stażystów zostaje przez nas zatrudniony na dłużej. Co ważne, staże w ERGO Hestii są płatne, ponieważ szanujemy wartość pracy wnoszonej przez studentów. Tym bardziej, że nie polega ona na wspieraniu wyłącznie procesów backoffice’owych. Nasi stażyści zdobywają unikatowe doświadczenie, w największej firmie finansowej na Pomorzu – mówi Małgorzata Sztabińska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii.

W ofercie stażowej dominują propozycje dla studentów kierunków matematycznych i analitycznych. Mają oni możliwość rozwoju w obszarach związanych z IT, data mining (eksploracją danych), automatyzacją, robotyzacją czy pricingiem (polityką cenową). ERGO Hestia nie zamyka się jednak na studentów z innych kierunków – czekają na nich staże w biurze prawnym, komunikacji, marketingu, w obsłudze szkód zagranicznych i w wielu innych obszarach firmy. Staże dla analityków są całoroczne.

W naszym dynamicznym zespole projektowym, opracowujemy i wdrażamy nowatorskie modele biznesowe. Korzystając z najnowocześniejszych silników sztucznej inteligencji i machine learning, wspieramy rozwój innowacji i dajemy gwarancję niestandardowych rozwiązań. Kierujemy się dewizą, że to, co robimy musi mieć praktyczne zastosowanie – czy to w biznesie, czy w obszarze np. odpowiedzialności społecznej. To właśnie u nas potrzebni są młodzi eksperci, osoby potrafiące twórczo negować sztampowe rozwiązania i dochodzić do nowych wniosków. Staż w naszym zespole będzie ciekawym doświadczeniem i dużą dawką eksperckiej wiedzy dla każdego studenta lub studentki, którzy chcą pracować z najnowszymi technologiami, a zarazem w ciekawej wspólnocie – mówi Łukasz Kosicki, dyrektor Zespołu Projektowego Information Driven Organization.

Staże w ERGO Hestii dostosowywane są do potrzeb i możliwości studentów. Ubezpieczyciel oferuje elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł swobodnie kontynuować naukę - również na studiach dziennych. Uczestnictwo w programie stażowym to nie tylko praca. To także spotkanie z energicznym zespołem młodych ludzi (średnia wieku pracowników wynosi 36 lat). To również możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami z wielu dziedzin i udział w międzynarodowych projektach. Warto dodać, że w ramach programu stażowego, towarzystwo ubezpieczeń zapewnia możliwość korzystania z siłowni, a osoby dojeżdżające do pracy rowerem otrzymują bezpłatny obiad.

Staż pozwolił mi wybrać kierunek, w którym chcę się rozwijać. Doceniam możliwość współpracy przy nowoczesnych, ciekawych projektach. ERGO Hestia to świetne miejsce do pracy, rozwoju i nawiązywania nowych relacji – ocenia Mateusz Hirsz, stażysta i student na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim. – Okazało się, że już od czerwca zostanę zatrudniony na umowę o pracę. To świetne zakończenie mojego stażu.

ERGO Hestia od początku swojego istnienia związana jest z Sopotem – to tutaj mieści się siedziba główna, centrum decyzyjne oraz operacyjne wszystkich segmentów biznesu. To dodatkowy atut dla stażystów, którzy mogą realizować zadania obejmujące swym zasięgiem cały kraj.

Jak ubiegać się o staż?

Wystarczy do 12 maja br. wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie internetowej ERGO Hestii.

 

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to wicelider rynku ubezpieczeń w Polsce. Jako pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Ubezpiecza co drugą, z setki największych firm w Polsce. Grupie ERGO Hestia co roku ufa blisko 3 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku i rozwinęło się do największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski