Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia niesie pomoc po nawałnicach

W związku ze szkodami zgłaszanymi po wichurach i nawałnicach, które przeszły nad Polską ERGO Hestia przypomina jak szybko można zgłosić szkodę oraz jak zabezpieczyć mienie. Dzięki uproszczeniu procedur i zaangażowaniu likwidatorów szkody wszystkie likwidowane są na bieżąco.

 

Jeśli chcesz zgłosić szkodę po nawałnicy, która przeszła nad Polską w ostatnich dniach możesz zrobić to poprzez konto klienta, na stronie internetowej lub dzwoniąc na numery: 801 114 114 lub 58 558 7 000. Tam dowiesz się, jakie dokumenty są niezbędne do likwidacji szkody i wypłaty odszkodowania.

Po otrzymaniu zgłoszenia indywidualny opiekun szkody oddzwoni w najkrótszym możliwym czasie.

Przy mniejszych szkodach likwidacja odbywa się w sposób uproszczony. Do ustalenia wysokości odszkodowania wystarczy rozmowa telefoniczna z konsultantem, oświadczenie klienta lub przesłane do ERGO Hestii zdjęć uszkodzonego majątku.

Dzięki temu będziemy w stanie przyspieszyć proces likwidacji szkody i wypłaty odszkodowania. W przypadku poważniejszych zniszczeń, ERGO Hestia wysyła do poszkodowanych likwidatorów mobilnych, których przesunęła z innych rejonów kraju.

Jak likwidujemy szkody:

  1. Jeśli szkoda jest niewielka najszybciej można ją zgłosić ją przez formularz na stronie internetowej, indywidualne konto ubezpieczeniowe lub dzwoniąc na numery: 801 114 114 lub 58 558 7 000. Na podstawie tylko niezbędnych informacji decyzję o wypłacie odszkodowania podejmujemy najczęściej już podczas pierwszego kontaktu;
  2. Jeśli szkoda jest większa, po jej zgłoszeniu do poszkodowanych przyjedzie likwidator mobilny ERGO Hestii. Dokona oględzin, przygotuje opis i kwalifikację zniszczeń – jeśli to będzie możliwe na miejscu zdecyduje o wypłacie odszkodowania;
  3. Przy dużych szkodach prosimy klientów o zgromadzenie dokumentacji niezbędnej do oceny odpowiedzialności i ustalenia wysokości odszkodowania – na tej podstawie oraz po oględzinach ustalimy przyczyny i okoliczności powstania szkody, wycenimy zniszczone mienie lub koszty jego naprawy i wypłacimy odszkodowanie.

Pamiętaj! Aby nie narażać się na ryzyko zniszczenia lub dalszego uszkodzenia mienia warto je zabezpieczyć. Poniżej w 5 krokach przedstawiamy, jak w przypadku intensywnych opadów zabezpieczyć się przed szkodą lub jej powiększeniem:

  1. Warto zweryfikować stan okien a wychodząc z domu pamiętać o ich zamknięciu;
  2. Warto również zabezpieczyć sprzęt elektroniczny wyłączając go z sieci;
  3. Jeśli istnieje ryzyko podtopień rekomendujemy przygotowanie zapory w postaci worków z piaskiem;
  4. Gdy woda dostanie się do wnętrza budynku, można przystąpić do jej wypompowania oraz wezwać na pomoc straż pożarną dysponującą specjalistycznym sprzętem;
  5. W przypadku zerwania dachu przydatna może okazać się folia lub plandeka, którą powinniśmy zabezpieczyć dach w celu zapobiegania dalszym zniszczeniom.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Co roku zapewnia ochronę zarówno ponad 3 milionom klientów indywidualnych jak też kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku i rozwinęło się do największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Biuro Komunikacji

Wiktor Miliszewski

Załączniki

pobierz [2,2 MB] DSC05645.JPG

DSC05645.JPG