Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia najbardziej odpowiedzialną firmą branży ubezpieczeniowej w Polsce

ERGO Hestia zajęła najwyższe miejsce wśród wszystkich firm ubezpieczeniowych w Polsce oraz trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Zdecydowały o tym jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz prowadzone przez ubezpieczyciela działania proekologiczne i społeczne. W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem ERGO Hestia awansowała o 10 pozycji.

Ranking Odpowiedzialnych Firm (ROF) odzwierciedla jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu przez przedsiębiorstwa działające w Polsce. Organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za weryfikację odpowiadała firma Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 13 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Nasza pozycja w rankingu jest potwierdzeniem pracy, jaką ERGO Hestia wykonała w ostatnich latach w zakresie zrównoważonego rozwoju i udoskonalania swoich standardów – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii. -  Jest to również dowód na to, że nasze działania społeczne, ekologiczne i etyczne zmierzają we właściwym kierunku. Zasady zrównoważonego rozwoju stały się częścią sposobu działania i zarządzania w naszej organizacji. W ERGO Hestii prowadzimy ok. 25 projektów i inicjatyw społecznych i środowiskowych, bo zależy nam, aby efektywnie zarządzać wpływem ERGO Hestii na otoczenie i ten niezależny ranking pokazuje, że robimy to dobrze.

- W Rankingu Odpowiedzialnych Firm badamy jakość systemów zarządzania CSR, nagradzając te firmy, które w dojrzały sposób podchodzą do stałego doskonalenia sposobu swojego działania na rynku i w społeczeństwie – mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, współautor Rankingu. – Największe firmy z tegorocznej edycji Rankingu coraz lepiej rozumieją wyzwania przed którymi wszyscy stoimy, szczególnie związane z katastrofą klimatyczną. Jestem przekonany, że właśnie w wyniku współpracy z innowacyjnymi startupami pozytywnego wpływu pojawią się wreszcie na polskim rynku takie rozwiązania, które radykalnie zmienią produkty i usługi niezbędne do tego, by lepiej dostosować się do czekających nas trudnych czasów.

Firmy odpowiedziały na 40 pytań sprawdzających ich odpowiedzialność w różnych obszarach. Wszystkie inicjatywy zgłaszane do tegorocznej edycji ROF 2019 musiały dotyczyć działań podjętych na rynku polskim w roku 2018 lub stanu na koniec roku kalendarzowego 2018.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

- W ubiegłym roku w zestawieniu wszystkich działających w Polsce przedsiębiorstw w Rankingu Odpowiedzialnych Firm ERGO Hestia zajęła 13 pozycję – dodaje Mario Zamarripa. – W tym roku awansowaliśmy o dziesięć pozycji. To wielki zaszczyt być w pierwszej trójce najbardziej odpowiedzialnych firm w Polsce. Ten wynik to efekt pracy wielu osób.

Firma konsekwentnie wspiera działania na rzecz ochrony środowiska wprowadzając zmiany wewnątrz firmy i w jej otoczeniu. Do flagowych projektów trzeba zaliczyć promocję dojazdów do pracy rowerem, komunikacją miejską, carpooling oraz wideokonferencje zamiast spotkań. Dodatkowo likwidatorzy mobilni ERGO Hestii wykorzystują flotę samochodów hybrydowych. Firma od 4 lat funduje nagrodę EKO HESTIA SPA, gdzie honoruje najbardziej proekologiczne projekty wdrożone w polskich uzdrowiskach. W pobliżu siedziby głównej ubezpieczyciela powstał park i pasieka z 300 tysiącami pszczół.

W 2018 r. we współpracy z firmą Kross uruchomiony został projekt środowiskowy "Rower na zawsze". W ramach tego programu osobom, których samochód będzie naprawiany ponad 7 dni, ERGO Hestia proponuje rower na własność, zamiast samochodu zastępczego na czas naprawy.

ERGO Hestia we współpracy z Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym jest również prekursorem kompleksowej rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej dla osób ciężko poszkodowanych w wypadkach. W samym 2018 roku szeroko zakrojoną pomoc otrzymały 223 osoby poszkodowane, które już wróciły do samodzielności, albo są w trakcie rehabilitacji.

ERGO Hestia współpracuje również z Fundacją Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia. Misją Fundacji Integralia jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej.

W obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu spółka wdrożyła zasady Zrównoważonego Łańcucha Dostaw wobec kluczowych partnerów współpracujących z ERGO Hestią.

Najbardziej znanym programem edukacyjnym realizowanym od 18 lat skierowanym do młodych polskich artystów jest Artystyczna Podróż Hestii. W 2018 r. w konkursie wzięło udział 395 artystów. Finaliści konkursu mają możliwość wystawienia prac w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a laureaci otrzymują nagrody w postaci zagranicznych rezydencji artystycznych w Nowym Jorku i Wilnie.

Oprócz ERGO Hestii na podium XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się BNP Paribas Bank Polska i Polpharma, które zajęły pierwsze miejsce a także Coca-Cola HBC Polska, Orange Polska oraz Santander Bank Polska, które zajęły drugą pozycję.

Pełne wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm dostępne są na stronie www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl oraz http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/2019/06/ranking-odpowiedzialnych-firm-2019-wyniki-klasyfikacja-generalna/

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [26,2 kB] ranking-fiolet.png

ranking-fiolet.png