Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Hybrydowa taksówka EcoCar zamiast pojazdu zastępczego

Często zdarza się, że w wyniku wypadku lub awarii kierowca musi oddać samochód do warsztatu. Towarzystwa ubezpieczeń oferują wówczas możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego. ERGO Hestia idzie o krok dalej i proponuje klientom także pokrycie kosztów przejazdu taksówkami EcoCar.  

W ostatnim czasie ubezpieczyciel wraz z firmą EcoCar uruchomili pilotażowy program w Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu.

- To świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy cenią sobie wygodę i chcą uniknąć problemów związanych z użytkowaniem i odpowiedzialnością za wynajmowany pojazd - mówi Izabela Chabrowska, dyrektor ds. obsługi procesów w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii. - Korzyści wynikających z programu pilotażowego jest wiele: klient może lepiej wykorzystać czas podczas podróży taksówką, a nawet całkiem z niej zrezygnować, gdy jego celem jest np. zawiezienie dzieci do szkoły  - dodaje Izabela Chabrowska.

- Taksówki to jeden z najwygodniejszych środków transportu w gęstym ruchu miejskim. Nie musimy się martwić o miejsce parkingowe i sprawniej omijamy korki, ponieważ taksówki mogą korzystać z buspasów oraz wjazdu na uliczki i mosty zamknięte dla ruchu – mówi Ilona Fijałek, kierownik ds. Marketingu EcoCar. – Współpraca EcoCar i ERGO Hestii nie jest przypadkowa, ponieważ obie firmy w swojej strategii zakładają troskę o środowisko naturalne. Flota EcoCar składa się wyłącznie z hybrydowych, maksymalnie 3-letnich samochodów, co gwarantuje ekologiczną i jednocześnie komfortową podróż. Każdy użytkownik aplikacji EcoCar może na bieżąco śledzić swoje postępy w ograniczaniu emisji CO2 zbierając tzw. EcoKilometry. Do identyfikacji klienta wystarczy numer telefonu lub aplikacja mobilna, dzięki czemu ograniczamy zbędne formalności i produkcję materiałów – wyjaśnia Ilona Fijałek.

 

Jak to działa?

  1. Po stłuczce klient zgłasza szkodę za pomocą formularza na stronie internetowej ERGO Hestii (https://www.ergohestia.pl/zgloszenie-szkody/).
  2. Przedstawiciel ERGO Hestii dzwoni do wybranych klientów z propozycją skorzystania z usług EcoCar.
  3. Klient otrzymuje środki na swoje konto w aplikacji EcoCar (dostępna w sklepach Google Play oraz App Store) lub na wskazany numer telefonu. Środki na przejazdy taksówkami EcoCar są do wykorzystania w dowolnym czasie na terenie Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Wystarczy zamówić taksówkę przez aplikację lub telefon pod numerem +48 123456789.

Możliwość skorzystania z przejazdów taksówkami to kolejne kroki, które mają na celu podniesienie poziomu obsługi likwidacji szkód i promocję ekologicznego stylu życia. Ubezpieczyciel oferuje m.in. możliwość skorzystania z carsharingowych, hybrydowych pojazdów na terenie Warszawy, a jeśli klient chciałby przy okazji zadbać także o zdrowie – ERGO Hestia proponuje mu rezygnację z pojazdu zastępczego w zamian za (otrzymany już na zawsze) nowy rower.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Biuro Komunikacji

Wiktor Miliszewski

Załączniki

pobierz [217.3 kB] Ecocar_ERGO Hestia.jpg

Ecocar_ERGO Hestia.jpg

pobierz [618.5 kB] Ecocar_Hyundai.jpg

Ecocar_Hyundai.jpg