Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Rada Nadzorcza ERGO Hestii powołała Justynę Wajs do zarządu spółki

Z dniem 1 sierpnia br. Rada Nadzorcza powołała Justynę Wajs na stanowisko Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii ERGO Hestii. Współpracę ze spółką po 27 latach kończy Małgorzata Makulska, która zrezygnowała z funkcji z powodów zdrowotnych.

 

- „Dziękuję Małgorzacie Makulskiej za jej niepodważalny wkład w rynkowy sukces ERGO Hestii, w szczególności za jej wysiłek włożony w rozbudowę naszej sieci sprzedaży.” – powiedział Piotr Maria Śliwicki, Prezes Grupy ERGO Hestia.

Małgorzata Makulska dołączyła do Zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia w 1995 roku. Była odpowiedzialna za strategię, rozwój i działanie sieci sprzedaży. Za swoje dokonania została odznaczona medalem "Zasłużony dla Ubezpieczeń" przyznanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

- „Cieszę się, że to właśnie Justyna Wajs dołączy do Zarządu spółki. Jest związana z Grupą ERGO Hestia od 7 lat, świetnie zna naszą organizację i sieć sprzedaży. Przez kilka najbliższych miesięcy postaram się osobiście wprowadzić ją w obszary, które nadzorowałam. Jestem przekonana, że zarówno nasi agenci, jak i cały rynek, dobrze przyjmą tę zmianę” – powiedziała Małgorzata Makulska.

Justyna Wajs poza obszarem sprzedaży będzie nadzorowała również pion IT w spółce. Z Grupą ERGO Hestia jest związana od czerwca 2012 roku. Była pierwszym dyrektorem biura iHestii, gdzie projektowała najnowocześniejsze na rynku narzędzia sprzedażowe. Opracowała i wdrożyła platformę SPACE, najbardziej innowacyjne rozwiązanie informatyczne do obsługi ubezpieczeń w Polsce. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki Atena Usługi Informatyczne i Finansowe SA., należącej od roku 2018 do Grupy ERGO. Jako ceniony ekspert z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym, w styczniu tego roku została powołana na stanowisko CIO ERGO International oraz Członka Zarządu w ERGO Technology & Services Management.

- „Od lat, z olbrzymim uznaniem, obserwuję dynamiczny rozwój ERGO Hestii. Prezes Małgorzata Makulska miała niewątpliwie znaczący wpływ na budowę najsilniejszej sieci sprzedaży w całej Polsce. Chcę kontynuować jej strategię, jednocześnie wzmacniając pozycję spółki jako źródła innowacji w obszarze ubezpieczeń” – mówi Justyna Wajs.

Prezesem Grupy ERGO Hestia, od początku jej funkcjonowania, jest Piotr Maria Śliwicki. W Zarządzie pozostają Grzegorz Szatkowski i Adam Roman.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi.

Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [941.6 kB] Justyna Wajs.png

Justyna Wajs.png

pobierz [60.3 kB] Małgorzata Makulska.jpg

Małgorzata Makulska.jpg