ERGO Hestia BIKE SPOT

Stowarzyszenie Zdrowy Rower doceniło udogodnienia dla cyklistów, które ERGO Hestia zapewnia swym pracownikom w Gdańsku i Sopocie. W sierpniu 2019 r. stowarzyszenie nadało ERGO Hestii tytuł BIKE SPOT.

 

Akcja BIKE SPOT polega na certyfikowaniu miejsc przyjaznych rowerzystom. Aby stać się BIKE SPOTEM, należy spełnić kilka wymogów dotyczących bezpieczeństwa roweru oraz udogodnień dla cyklisty. Wszystkie miejsca są weryfikowane przez organizatorów akcji, opatrzone certyfikatem oraz naklejkami z nazwą akcji.

Warunkiem otrzymania certyfikatu jest zapewnienie przez pracodawcę bezpiecznego miejsca parkingowego dla rowerzystów oraz spełnienie przynajmniej dwóch dodatkowych warunków, takich jak np. specjalna oferta dla rowerzystów, udostępnienie narzędzi do drobnych napraw sprzętu, wypożyczalnia rowerów, system zabezpieczeń rowerów, organizacja wydarzeń dla rowerzystów.

Obecnie ponad 300 pracowników centrali ERGO Hestii codziennie dojeżdża do pracy rowerem. Jest to blisko 20% więcej niż w roku ubiegłym – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. – Promujemy dojazdy do pracy rowerem i oferujemy pracownikom wiele udogodnień, aby zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z tego środka transportu.

W obiektach ERGO Hestii na każdego cyklistę czeka monitorowane miejsce w zadaszonym parkingu. Parkingi w biurowcach firmy oraz sąsiadującego klubu Żeglarskiego SKŻ ERGO Hestia Sopot zostały wyposażone w szatnie i prysznice. Obok biurowców oraz w każdym garażu dla rowerów znajdzie on stacje napraw z niezbędnymi narzędziami. Pracownicy mogą też skorzystać z cyklicznych bezpłatnych przeglądów, które organizowane są na terenie firmy. Hestianie mają też zniżkę na rowery marki Kross i Le Grand. W każdym przypadku dojazdu do pracy rowerem pracownikowi przysługuje bezpłatny lunch w firmowym bistro. Pracownicy chętnie biorą udział w akcjach wolontariackich i wydarzeniach dla rowerzystów jak „Kręć kilometry”, „Skołuj pomoc” czy „Ogólnopolska Gra Rowerowa”.

 

Co sprawia, że coraz częściej przesiadamy się z auta na rower?

Badania ankietowe prowadzone w Szwajcarii, Austrii i Francji pokazały, że w tych krajach co roku 10 razy więcej ludzi umiera w wyniku zanieczyszczenia środowiska i braku aktywności fizycznej wywołanych korzystaniem z samochodów niż w efekcie potrącenia lub najechania przez pojazdy mechaniczne na rowerzystów. W efekcie jazdy rowerem wzmacnia się wydolność, poprawia samopoczucie i wygląd. Jazda na rowerze jest więc czynnikiem sprzyjającym podnoszeniu jakości życia Wielkim udogodnieniem dla wszystkich jest również spadek ruchu samochodowego w okolicach firmy i zwiększenie się wolnej przestrzeni (na jednym miejscu do parkowania samochodu zmieści się od 7 do 9 rowerów) oraz czystsze powietrze.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [120.3 kB] ERGO Hestia Rower na zawsze.jpg

ERGO Hestia Rower na zawsze.jpg