ERGO Hestia jedną z najlepszych pomorskich firm ostatnich 30 lat

ERGO Hestia została nagrodzona „Jedynką” podczas konferencji zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą. W gdańskim Inkubatorze Starter odbyło się spotkanie przedstawicieli firm z województwa pomorskiego, które nagrodzono za wyjątkowy wkład w rozwój gospodarki w ciągu ostatnich 30 lat.

Trzy dekady mijają od czasu, gdy w Polsce realny socjalizm został zastąpiony przez wolnorynkowy kapitalizm. To był okres, kiedy osoby z wizją przedsiębiorcy mogły wyjść z cienia i zacząć budowanie nowych marek, dających nową jakość polskiej gospodarce.

Tak też było w przypadku ERGO Hestii, którą w 1991 roku założył Piotr Maria Śliwicki. Prezesem firmy pozostaje do dziś, a pod jego rządami ERGO Hestia urosła do niespodziewanych rozmiarów, stając się jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce.

Nagroda dla ERGO Hestii

Rozwój ERGO Hestii został doceniony podczas konferencji "30-lecie przemian gospodarczych województwa pomorskiego". W Inkubatorze Starter wręczono „Jedynki Gazety Wyborczej” - wyróżnienie za godną reprezentację regionu w kraju i poza jego granicami.Te firmy stały się ważnym elementem nie tylko struktury ekonomicznej, ale i częścią tradycji, kapitałem społecznym. To przedsiębiorstwa, które nie tylko wytwarzały i zarabiały, ale też zmieniały - i nadal zmieniają -  rzeczywistość nie tylko naszego regionu – uzasadniają wybór organizatorzy.

Nagrodę w imieniu Prezesa Zarządu ERGO Hestii odebrał Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji i Rzecznik Prasowy Marcin Dybuk. Z kolei Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Mario Zamarripa przedstawił prezentację o działaniu firmy na rzecz środowiska. Podczas wystąpienia zwracał uwagę na to, jak ważne jest działanie w tym kierunku wszystkich, niezależnie od wielkości spółki.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski