Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Ryzyko zarażenia się wirusem. Co nam daje ubezpieczenie?

W związku z dużą liczbą pytań klientów zaniepokojonych pojawieniem się nowego wirusa, potwierdzamy, że w ramach pakietów ERGO Podróż i ERGO 4 ochrona obejmuje również zarażeniem koronawirusem.

Tego typu zakażenia (z uwzględnieniem nagłego pogorszenia stanu zdrowia) znajdują się w zakresie każdego wariantu ubezpieczenia. Co ważne, nie ma konieczności wykupienia żadnych dodatkowych rozszerzeń.

Do miliona złotych na leczenie

Ubezpieczony, który zostałby zarażony koronawirusem, może liczyć na pomoc medyczną do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, zgodnie z wybranym wariantem ubezpieczenia: 200 000 zł, 500 000 zł lub 1 000 000 zł. Dodatkowo, jeśli konieczny byłby transport poszkodowanego do kraju, to jego koszty nie konsumują sumy ubezpieczenia na leczenie medyczne.

Dodatkowo, w przypadku rezygnacji ubezpieczonego z wyjazdu, istnieje możliwość anulowania polisy. Warto również wiedzieć, że ochrona nie posiada limitów ze względu na region czy ostrzeżenia na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

ERGO 4 i Best Doctors

Nie tylko oferta ERGO Podróż może dotyczyć skutków zarażenia koronawirusem. Kolejnym takim produktem jest ERGO 4, czyli indywidualne ubezpieczenie na życie. Obejmuje ono cztery najważniejsze z punktu widzenia klienta obszary: życia, poważnego zachorowania, zdrowia dziecka oraz uszkodzenia ciała i niezdolności do pracy. ERGO 4 gwarantuje bardzo wysokie sumy ubezpieczenia dla klienta i jego bliskich – nawet 10 mln zł. Jeśli chodzi o koronawirusa, produkt może mieć zastosowanie w przypadku niezdolności do pracy lub śmierci klienta.

W ERGO 4 dostępne jest też ubezpieczenie Best Doctors, także dla dzieci, gwarantujące organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą nawet do 2 mln euro.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy Grupy ERGO Hestia

Marcin Dybuk