Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Niezbity dowód, że dbamy o środowisko. ERGO Hestia z prestiżowym certyfikatem

Redukcja emisji CO2, hybrydowe auta i… własny park. ERGO Hestia od lat dba o środowisko. Teraz otrzymała certyfikat ISO 14001:2015, który potwierdza jej skuteczność.

ERGO Hestia jest jedną z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie, która z sukcesem wdrożyła system zarządzania środowiskowego zgodny z wymogami standardu ISO 14001:2015. Pokazuje on, że firma odznacza się odpowiedzialnym i zrównoważonym podejściem do działalności biznesowej, którą prowadzi z troską o środowisko.

Biznes z każdym rokiem jest coraz bardziej odpowiedzialny za ochronę środowiska. ERGO Hestia od lat wprowadza eko-rozwiązania, które przyczyniają się między innymi do redukcji emisji CO2, nasadzeń wielu nowych roślin czy odejścia od plastiku.


Kolejne wyróżnienie

Efekty codziennej pracy na rzecz środowiska są widoczne. Niedawno ERGO Hestia została uhonorowana Srebrnym Listkiem CSR „Polityki” oraz znalazła się na drugim miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w klasyfikacji generalnej. Teraz jako jedna z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie otrzymała certyfikat, który potwierdza jakość wdrożonego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z wymogami ISO 14001:2015.

- W ERGO Hestii powstaje coraz więcej „zielonych” produktów i usług. Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody w środowisku, nasi likwidatorzy mobilni jeżdżą hybrydowymi autami, a pracownicy za przyjeżdżanie rowerem do pracy otrzymują darmowe obiady. Nie otrzymalibyśmy certyfikatu, gdybyśmy w ten sposób nie działali na wszystkich możliwych polach – zaznacza Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii. – Dla nas to potwierdzenie, że dobrowolnie tworzymy i korzystamy z praktycznych narzędzi do zarządzania obowiązkami w zakresie ochrony środowiska


Dzięki wdrożeniu systemu zarządzania, opartego na normie ISO 14001:2015, firma może:

W ten sposób pokazujemy interesariuszom (w tym klientom, partnerom biznesowym, kontrahentom oraz podmiotom administracji publicznej), że ERGO Hestia z własnej inicjatywy dostosowała się do wymogów związanych ochroną środowiska.

Więcej o ISO 14001:2015 dowiesz się klikając TUTAJ.

International Organization for Standardization (ISO) jest niezależną, pozarządową organizacją międzynarodową, która zajmuje się określaniem standardów dla produktów, usług i systemów zarządzania. Standardy te mają ułatwić prowadzenie handlu zagranicznego i międzynarodowej współpracy.

ISO gromadzi ekspertów, którzy dzielą się wiedzą i opracowują dobrowolne, oparte na konsensusie, odpowiednie normy rynkowe, które wspierają innowacje i zapewniają rozwiązania globalnych wyzwań środowiskowych.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Biuro Komunikacji

Wiktor Miliszewski

Załączniki

pobierz [59.5 kB]

ERGO_Hestia_z_prestiżowym_certyfikatem.docx

pobierz [2.8 MB]

Certyfikat wersja angielska.pdf

pobierz [2.9 MB]

Certyfikat wersja polska.pdf