Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Od pszczół do redukcji CO2. ERGO Hestia publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju

313 ton CO2 mniej w atmosferze, 600 000 pszczół w firmowej pasiece oraz 48 000 dojazdów rowerem do pracy. To tylko część danych opublikowanych w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju „Troska | Siła Wspólnoty” Grupy ERGO Hestia za lata 2018-2019. Firma raportuje nie tylko dane dotyczące działalności biznesowej, ale także wpływu wywieranego na otoczenie.

Motywem przewodnim nowego raportu Grupy ERGO Hestia jest Siła Wspólnoty. Firma wskazuje drogę do osiągania celów środowiskowych i społecznych, poprzez współpracę opartą na spójnych wartościach.

- W ERGO Hestii od lat podejmujemy wiele różnorodnych inicjatyw, a także zobowiązań, których celem jest niwelowanie negatywnego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii. – Wiemy, że jest to możliwe nie tylko dzięki strategii, ale przede wszystkim współpracy wielu osób, których łączy troska o wspólne dobro.

Częścią strategii Grupy ERGO Hestia jest realizacja Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. W raporcie „Troska | Siła Wspólnoty” prezentowane są te działania, które przyczyniają się do spełnienia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

- Jesteśmy partnerem Kampanii 17 Celów, w ramach której zachęcamy firmy do realizacji jak największej liczby pomysłów i inicjatyw na rzecz Agendy 2030 – dodaje Mario Zamarripa.

Firma opublikowała także film nawiązujący do działań na rzecz Agendy 2030 i całego Raportu „Troska | Siła Wspólnoty”. Animację stworzyło studio Platige Image.

ERGO Hestia jest jedną z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie, która z sukcesem wdrożyła system zarządzania środowiskowego zgodny z wymogami standardu ISO 14001:2015. W tym roku została uhonorowana Srebrnym Listkiem CSR „Polityki” i znalazła się na drugim miejscu wśród wszystkich spółek w Polsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Biuro Komunikacji

Wojciech Fułek

Załączniki

pobierz [431,0 kB] ERGO Hestia Raport.png

ERGO Hestia Raport.png

pobierz [3,5 MB] Raport Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestia

Raport Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestia

pobierz [54,3 kB]

25082020_ERGO_Hestia_Raport_Troska.docx

pobierz [204,6 MB]

Troska Siła Wspólnoty animacja.mp4