Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Polskie uzdrowiska będą bardziej eko

Znamy już finalistów V edycji konkursu EKO Hestia SPA, w którym nagradzane są najciekawsze inicjatywy i inwestycje polskich uzdrowisk, związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną. Do rywalizacji o nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł zakwalifikowano 10 uzdrowisk w różnych rejonach Polski. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie br., będzie mógł przeznaczyć nagrodę na realizację projektów związanych z ochroną środowiska. Wszyscy finaliści konkursu otrzymają bezpłatne ubezpieczenia od szkód środowiskowych.

Uzdrowiska walczące w konkursie musiały wykazać się systematycznymi i kompleksowymi działaniami na rzecz ochrony środowiska, zrealizowanymi w ciągu ostatnich 5 lat. Wśród uzdrowisk, które zakwalifikowały się do finału znalazło się 10 miejscowości: Świnoujście (woj. zachodniopomorskie), Bystrzyca Kłodzka i Duszniki-Zdrój (woj. dolnośląskie), Rabka-Zdrój, Muszyna i Piwniczna-Zdrój (woj. małopolskie), Dębica i Iwonicz-Zdrój (woj. podkarpackie), Solec-Zdrój (woj. świętokrzyskie) oraz Augustów (woj. podlaskie).

– Konkurs EKO HESTIA SPA, zwłaszcza w tak wyjątkowym roku naznaczonym pandemią, ma dla nas szczególne znaczenie. Cieszę się, że – dzięki wsparciu Grupy ERGO Hestia – jest on kontynuowany nawet w takich okolicznościach mówi dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. – Co roku polskie uzdrowiska mogą się pochwalić najciekawszymi pomysłami i nowatorskimi rozwiązaniami proekologicznymi. Pięć dotychczasowych edycji pozwoliło nam wspólnie z pomysłodawcą i fundatorem nagrody, stworzyć uniwersalny katalog dobrych praktyk, godnych naśladowania przez wszystkie samorządy, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwojudodaje.

Zwycięzcę wybiorą eksperci wchodzący w skład komisji konkursowej, w tym prof. Bogusław Sawicki (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), prof. Alicja Kicińska (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, dr Karolina Smętkiewicz, Burmistrz Ciechocinka, Leszek Dierżewicz oraz przedstawiciele organizatorów konkursu - Dyrektor Biura SGU RP Iwona Drozd oraz Wojciech Fułek, długoletni Wiceprezes Europejskiego Związku Uzdrowisk, Honorowy Członek SGU RP. W finale konkursu komisja oceni kompleksowość i systematyczność działań poszczególnych uzdrowisk, ich bezpośredni i pośredni wpływ na ochronę środowiska, działania edukacyjne i informacyjne, skierowane do lokalnej społeczności w zakresie ekologii, procentowy udział środków przeznaczanych na te cele w ostatnich 5 latach budżetowych oraz innowacyjność działań.

– Polskie miejscowości uzdrowiskowe podejmują coraz więcej działań na rzecz ochrony środowiska. Budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków, instalacje solarne i fotowoltaiczne, czy całkowite zelektryfikowanie transportu miejskiego to tylko przykłady inicjatyw, które zostały zrealizowane w ciągu ostatnich lat. Z roku na rok tego typu rozwiązań jest coraz więcej. Jesteśmy dumni, ze możemy wspierać uzdrowiska w rozwoju ich proekologicznych inwestycji, nie tylko finansowo, ale też zapewniając odpowiednią ochronę ubezpieczeniową na wypadek szkód środowiskowych – komentuje Mario Zamarripa, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii.

 

EKO HESTIA SPA to jedyny konkurs przeznaczony wyłącznie dla polskich uzdrowisk, w którym oceniane są najciekawsze inicjatywy i inwestycje, związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną, realizowane systematycznie przez polskie kurorty w poprzedzających 5 latach. Fundatorem nagrody głównej w konkursie jest ERGO Hestia. W tym roku, poza nagrodą główną w wysokości 100 tys. zł, wszystkie 10 uzdrowisk, które zakwalifikowały się do finału, otrzymają ubezpieczenie EKO Hestia. Konkurs jest organizowany przez Grupę ERGO Hestia oraz Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.

Rozstrzygnięcie tegorocznej, V edycji konkursu EKO HESTIA SPA, nastąpi w listopadzie br. Organizatorzy zapowiadają również opracowanie i publikację ogólnodostępnego przewodnika po polskich eko-uzdrowiskach, który będzie podsumowaniem wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie SGU RP.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Niemal od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym produkty i usługi ubezpieczeniowe najwyższej jakości. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Biuro Komunikacji

Wiktor Miliszewski

Załączniki

pobierz [55.3 kB]

09092020_EKO_HESTIA_SPA.docx

pobierz [65.0 MB]

5 edycja EKO HESTIA SPA.mp4

pobierz [29.9 kB] EKO HESTIA SPA logo.PNG

EKO HESTIA SPA logo.PNG