Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

ERGO Hestia dopłaci do eko odbudowy

ERGO Hestia wprowadza do oferty ubezpieczeń korporacyjnych tzw. klauzulę zielonej odbudowy, w ramach której będzie powiększać wypłatę odszkodowania o koszty zastosowania rozwiązań ekologicznych. Z klauzuli będą mogli skorzystać klienci, którzy ponieśli szkodę całkowitą w budynkach. To pierwsza taka oferta produktowa na polskim rynku ubezpieczeniowym.

„W ramach odszkodowania pokryjemy dodatkowe koszty konieczne do zaprojektowania i odbudowy zniszczonego obiektu powodujące, że przyjęte rozwiązania będą bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Koszty te mogą dotyczyć m.in. wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów budowlanych, ograniczenia emisji CO2, usuwania elementów zniszczonego budynku, czy ekologicznej certyfikacji budynku” mówi Krzysztof Grelewicz, dyrektor w Biurze Ubezpieczeń Korporacyjnych ERGO Hestii.

Klauzula została wprowadzona do wszystkich produktów ogniowych dla klientów korporacyjnych. Umożliwia ona zwiększenie wysokości odszkodowania do 5 mln złotych. Rozwiązanie dotyczy szkód całkowitych i jest przykładem tego, jak ERGO Hestia organizuje przestrzeń do bycia eko – nie tylko dla siebie, ale i dla otoczenia.

„Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią poważne zagrożenie dla Europy i reszty świata. Dlatego zapobieganie postępującym zmianom klimatycznym to obowiązek każdego z nas. Wierzymy, że rolą ERGO Hestii jest nie tylko prowadzenie działalności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale też wspieranie klientów w ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko. Z tego względu systematycznie wdrażamy proekologiczne produkty i usługi oraz podejmujemy działania na rzecz rozwoju eko-inwestycji – komentuje Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii. „Klauzula Zielonej Odbudowy to nie tylko wsparcie, ale również zachęta dla innych przedsiębiorców, by zwrócili uwagę na kwestie związane ze środowiskiem. Wspólnymi działaniami możemy osiągnąć znacznie więcej” – dodaje.

Klauzula jest elementem strategii ERGO Hestii na rzecz ochrony środowiska. Na szereg działań realizowanych w jej ramach składają się m.in. program Rower na zawsze, konkurs EKO HESTIA SPA, Park Hestii, a także ubezpieczenie od szkód środowiskowych EKO HESTIA.

Grupa ERGO Hestia jest laureatem wielu nagród z zakresu zrównoważonego rozwoju. W 2020 roku znalazła się na drugim miejscu wśród wszystkich firm w Polsce w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Spółka została również wyróżniona Srebrnym Listkiem CSR „Polityki”.

ERGO Hestia jest jedną z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie, która wdrożyła system zarządzania środowiskowego zgodnie z wymogami standardu ISO 14001:2015.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od niemal 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [51,0 kB]

24_11_2020_ERGO_Hestia_Klauzula_Zielonej_Odbudowy.docx

pobierz [7,4 MB] ERGO_Hestia_Centrala.JPG

ERGO_Hestia_Centrala.JPG