ERGO Hestia ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki

ERGO Hestia kolejny rok z rzędu zostaje nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR przez Tygodnik „Polityka”. To wyróżnienie dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm. ERGO Hestia jest jedynym ubezpieczycielem wśród laureatów.

Już po raz dziesiąty Tygodnik „Polityka” we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosił firmy działające w Polsce do przeanalizowania ich rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. Jak co roku analizowanymi obszarami były m.in.: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne.

- Srebrny Listek otrzymujemy już po raz kolejny, co potwierdza wysokie zaangażowanie naszej firmy w działania proekologiczne oraz wspierające odpowiedzialne zarządzanie. Cieszymy się, że nasze działania z zakresu zrównoważonego rozwoju są doceniane. Zobowiązuje to nas do realizowania kolejnych projektów w tym obszarze – podkreśla dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii Mario Zamarripa.

Listki CSR to prestiżowa nagroda przyznawana już po raz dziesiąty. Wraz z kolejnymi edycjami zmienia się postrzeganie i analiza wdrażanych działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienia poprzedzone są analizami ekspertów. Tym razem dodatkowo zbadali oni firmy w kilku obszarach: strategiczne podejście do ESG, rozwiązanie związane z dekarbonizacją i ochroną klimatu, relacje w szerszym łańcuchu wartości, kodeks etyki i jego przestrzeganie przez pracowników i podmiotów współpracujących, praktyki w obszarach, takich jak ład korporacyjny, prawa człowieka, uczciwość biznesowa.

Dla środowiska

Sopocka ERGO Hestia często jest nagradzana za swoje zaangażowanie w odpowiedzialny rozwój biznesu. Regularnie jest liderem wśród polskich ubezpieczycieli według Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Tylko w tym roku otrzymała takie wyróżnienia jak Solidny Pracodawca czy Dobroczyńca Roku.

W tegorocznej edycji Listków CSR Polityki zanotowano rekordową listę uczestników - 128 firm (o 28 więcej niż w ubiegłym roku). Wśród laureatów listków CSR znalazło się 12 firm z sektora finansowego, w tym ERGO Hestia jako jedyny ubezpieczyciel.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [221.8 kB] Srebrny listek CSR

Srebrny listek CSR