Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Znamy nominowanych do nagrody Literacka Podróż Hestii

Klasyczne w formie, ale aktualne w treści. Pięć książek dla dzieci i młodzieży wyróżniła kapituła nagrody Literacka Podróż Hestii, przyznając nominacje w pierwszej edycji konkursu literackiego. Laureata lub laureatkę poznamy w listopadzie.

Łącznie do konkursu zostało zgłoszonych 76 książek. Ogłoszenie pięciu nominowanych odbyło się w dniu 30 urodzin Grupy ERGO Hestia:

Dokonując wyboru nominowanych książek kapituła kierowała się głównymi założeniami konkursu. Jury oceniało powieści i opowiadania napisane w języku polskim, wydane w 2020 roku, a skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat.

Ocenie podlegała wyłącznie literacka warstwa książek: język, umiejętność  kreowania świata przedstawionego, sprawność w budowaniu fabuły i dialogów, dostosowanie treści do wymagań czytelników. Nie brano pod uwagę ilustracji i formy wydania. Nominowane książki zostały opublikowane przez pięć różnych wydawnictw, które kierują swoją ofertę do młodego czytelnika. Wspólnym mianownikiem wszystkich nominowanych tytułów jest aktualność treści w klasycznej formie.

W skład kapituły Nagrody Literacka Podróż Hestii wchodzą: Piotr M. Śliwicki - przewodniczący, Katarzyna Kasia, Magdalena Kąkolewska, Joanna Olech, Michał Rusinek i Maciej Wojtyszko.

Laureata lub laureatkę nagrody głównej w postaci 50 tys. złotych poznamy w listopadzie.

Szczegółowe informacje: literackapodrozhestii.pl

Mecenasem konkursu jest ERGO Hestia.

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Fundacja Wisławy Szymborskiej.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [6,7 MB] Literacka Podróż Hestii

Literacka Podróż Hestii

pobierz [299,5 kB]

02072021 ergo hestia Nominowani LPH

pobierz [31,0 kB] Literacka Podróż Hestii logo

Literacka Podróż Hestii logo