Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Ponad 20 tysięcy osób na wystawie kolekcji ERGO Hestii

Ponad 20 tysięcy osób, mimo obostrzeń związanych z pandemią, odwiedziło wystawę „Różne spojrzenia” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Do 25 lipca można było na niej zobaczyć kolekcję składającą się z obrazów XVII-wiecznych mistrzów malarstwa holenderskiego i flamandzkiego należącą do ERGO Hestii.

Wystawa „Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii” cieszyła się dużą popularnością. W sumie odwiedziło ją ponad 20 tysięcy osób.

Publiczność mogła zwiedzać wystawę od 7 maja, czyli zaraz po tym, jak złagodzono pandemiczne obostrzenia. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ponowne otwarcie muzeów –  na nasze zaproszenie odpowiedziały tłumy chętnych, mimo tego, że wystawę można było zwiedzać w maksymalnie kilkunastoosobowych grupach. Tym bardziej, że ERGO Hestia po raz pierwszy w historii udostępniła tak szeroko swoją kolekcję - podkreśla Magdalena Kąkolewska, dyrektor ds. art brandingu ERGO Hestii oraz prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, która była współorganizatorem wystawy.

Początki kolekcji dzieł sztuki dawnej ERGO Hestii sięgają roku 2008. Zbiór ten jest unikatem w skali kraju. Prywatni kolekcjonerzy korporacyjni w Polsce najczęściej gromadzą bowiem dzieła sztuki nowoczesnej. Część prac należących do ERGO Hestii jest sygnowana przez twórców, co podnosi wartość kolekcji.

Na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie zaprezentowano łącznie z 52 prac (42 z kolekcji ERGO Hestii oraz 10 ze zbiorów muzealnych), namalowanych przez takich artystów jak Salomon van Ruysdael, David Teniers młodszy, Jan Porcellis, Gabriel Metsu i Jan Breughel młodszy.

Wystawę zbudowano wokół takich zagadnień jak natura i codzienność upływająca w jej rytmie, polityka i ekonomia, religia i społeczne wartości, podróże i wizja słonecznej Italii, wreszcie – bogactwo środków wyrazu. Ekspozycję podzielono na siedem sekcji („spojrzeń”).

Pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe przedstawiono w kontekście politycznych, ekonomicznych oraz artystycznych przemian epoki. Propozycje te nie były jednak arbitralne. Widzów zapraszaliśmy do poszukiwania własnych perspektyw, które pozwolą lepiej zrozumieć przeszłość zapisaną w dziełach dawnych mistrzów – mówi Aleksandra Janiszewska, kuratorka wystawy.

Artyści, których prace można było zobaczyć w Muzeum Narodowym, tworzyli w Antwerpii oraz w Amsterdamie, Hadze, Utrechcie, Haarlemie, Lejdzie i Rotterdamie. Jednak inspiracji poszukiwali także w słonecznej Italii. Rzym, będący ówcześnie stolicą sztuki, wyznaczał nowe trendy, które podejmowali także artyści na Północy. W ich dziełach można odnaleźć nie tylko fascynację alpejskim krajobrazem, ale i na nowo odkrywaną kulturą antyczną.

Wystawa została zorganizowana z okazji 30-lecia ERGO Hestii.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [1,8 MB] Wystawa Różne Spojrzenia_Fot. Bartosz Bajerski

Wystawa Różne Spojrzenia_Fot. Bartosz Bajerski