Zaloguj się do osobistego konta ubezpieczeniowego:

Piotr M. Śliwicki Przyjacielem Żeglarstwa Polskiego

Piotr M. Śliwicki, Prezes sopockiej ERGO Hestii, otrzymał odznaczenie dla Przyjaciela Żeglarstwa Polskiego z rąk Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasza Chamery. Wręczenie odbyło się podczas uroczystości otwarcia XX edycji Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia.

Jak wskazuje Zarząd PZŻ, nagroda została przyznana „dla uhonorowania wybitnych zasług w dziele wspierania polskiego żeglarstwa”. Piotr M. Śliwicki jest Prezesem ERGO Hestii od początku jej funkcjonalności. Firma od ponad 20 lat wspiera sporty wodne. Flagowym projektem jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot, który należy do czołówki klubów windsurfingowych Europy. Na przestrzeni lat popularny SKŻ wychował wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Europy i Świata, w tym grupę olimpijczyków.

Prezes Grupy ERGO Hestia od lat wspiera pomorskie żeglarstwo, zarówno poprzez zaangażowanie w działalność Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot, jak i poprzez wspieranie organizacji regat - tłumaczy decyzję zarządu PZŻ Tomasz Chamera. Dzięki wsparciu Prezesa Śliwickiego na przestrzeni ostatnich dwóch dekad w Sopocie zorganizowane zostały regaty rangi mistrzowskiej licznych klas żeglarskich, a sopoccy olimpijczycy mogli liczyć na indywidualne wsparcie w trakcie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich.

Podczas uroczystości otwarto również XX edycję Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia. Rywalizacja potrwa do 19 września.

Współpraca z naszym sponsorem tytularnym, grupą ERGO Hestia, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że jesteśmy razem już ponad 20 lat i można śmiało powiedzieć, że jest to fenomen na skalę krajową, ale może i międzynarodową - podkreśla komandor klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot Piotr Hlavaty. Regaty o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia to zawsze wyjątkowy dla nas czas. W tym roku nie jest inaczej i to właśnie w ramach naszych regat rozegrane zostaną mistrzostwa Polski nowej klasy olimpijskiej iQFoil, a do rywalizacji staną również inne nowoczesne klasy.

Grupa ERGO Hestia od 17 marca 2000 jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot. Żeglarstwo jest istotnym elementem życia lokalnej społeczności, dlatego wsparcie trójmiejskiej młodzieży i sportowców wpisuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej firmy. Efektem tej współpracy jest wychowanie wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy i świata oraz utytułowanych olimpijczyków. Firma aktywnie wspiera wydarzenia organizowane przez klub oraz zawodników.

Kliknij tutaj po więcej informacji o XX edycji Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [649,1 kB]

logo ERGO Hestia CMYK