ERGO Hestia unowocześnia produkty dla firm

Scalenie pięciu dotychczas obowiązujących OWU w jeden produkt, a także znaczne poszerzenie podstawowego zakresu OC to tylko niektóre zmiany, jakie ERGO Hestia wprowadziła w swojej ofercie dla firm. Szczegóły nowych produktów zostały zaprezentowane podczas 9 spotkań zorganizowanych przez przedstawicielstwa korporacyjne ERGO Hestii w różnych miastach Polski.

- Zmiany to wyjście naprzeciw dzisiejszych oczekiwań klienta, który chce jeszcze szybciej poznać i przeanalizować warunki ubezpieczenia. Przez lata zapisy rozrastały się podążając za zmieniającymi się potrzebami naszych partnerów biznesowych. Uznaliśmy, że nadszedł moment na ich ujednolicenie – podkreśla Marcin Dębicki, Dyrektor Zarządzający w Biurze Ubezpieczeń Korporacyjnych ERGO Hestii.

W trakcie prac m.in. połączono pięć dotychczasowych produktów w jeden. Dodatkowo – dzięki redukcji wyłączeń o połowę – rozszerzono podstawowy zakres ubezpieczenia. Tak szeroka oferta standardowa pozwoli skupić się pośrednikom na przypadkach, w których konieczne jest zbudowania dedykowanej oferty. Na nowo zdefiniowane zostały wskazania osób chronionych w OC zawodu, co ma pozwolić klientom szybciej wybrać konkretne, dedykowane warunki. Z kolei modułowa budowa produktów pozwala swobodnie komponować zakres ubezpieczenia.

Zmiany zostały szczegółowo zaprezentowane podczas spotkań, w których wzięło udział 700 partnerów biznesowych ERGO Hestii – brokerów oraz agentów oferujących produkty skierowane do firm. Spotkania odbyły się w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Toruniu Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

- Od 30 lat specjalizujemy się w ubezpieczeniach korporacyjnych. Wiemy, że dobry produkt powinien być tak prosty, jak to tylko możliwe. Na podstawie obserwacji potrzeb brokerów dokonaliśmy wielu modyfikacji – od prozaicznych, jak skrócenie OWU, poprzez doprecyzowanie różnych pojęć, co ułatwi współpracę na linii broker-likwidator, aż po dodanie klauzul rozszerzających dla pokrycia szczególnie istotnego ryzyka  - wylicza Mirosława Nowakowska, Dyrektor Przedstawicielstwa Korporacyjnego ERGO Hestii w Szczecinie.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [22,7 kB] ERGO Hestia Zmiany

ERGO Hestia Zmiany