Zmiany w Zarządzie ERGO Hestii

Po 31 latach Wiceprezes Grzegorz Szatkowski pożegna się z ERGO Hestią. Związany z firmą od początku jej działalności, nieprzerwanie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA. W obu spółkach odpowiadał za obszary finansów i organizacji.

- Choć nie bez smutku, przyjąłem decyzję Grzegorza Szatkowskiego ze zrozumieniem i szacunkiem. Jego wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie miały decydujące znaczenie w powstawaniu, rozwoju, a w końcu w osiągnięciu stabilnej i silnej pozycji Hestii na rynku - mówi Piotr Maria Śliwicki, Prezes Grupy ERGO Hestia. - Tę pozycję zamierzamy umacniać. Zaprosiłem więc do współpracy w Zarządzie trzech  wybitnych specjalistów. Obowiązki w obszarach finansów i organizacji przejmie Marcin Dymek. Skład Zarządu wzmocnią także dwaj wychowankowie Hestii: Kazimierz Majdański i Piotr Matysiak. Obaj związani z nami od wielu lat, sprawowali funkcje zarządcze w strategicznych obszarach dotyczących likwidacji szkód i produktów detalicznych. Takie wzmocnienie Zarządu zapewnia ciągłość biznesową i kulturową ERGO Hestii.

Marcin Dymek przez wiele lat był Partnerem w KPMG Polska i Szefem Usług dla Sektora Ubezpieczeniowego. Współpracował z ERGO Hestią w przeszłości w ramach swoich funkcji doradczych i audytorskich. Nowe obowiązki przejmie od 1 maja 2022 r.

Kazimierz Majdański związany jest z ERGO Hestią od 22 lat. Karierę rozpoczął jako Dyrektor Przedstawicielstw – kolejno w rodzinnej Zielonej Górze i Gdańsku. Następnie kierował Biurem Likwidacji Szkód w ERGO Hestii, by w 2014 roku objąć funkcję Dyrektora Zarządzającego odpowiedzialnego za obszar Likwidacji Szkód, a od 2018 roku także za obszar Operacji.

Piotr Matysiak dołączył do ERGO Hestii 9 lat temu i zajmował się analizą portfela szkód oraz procesów likwidacyjnych w Biurze Likwidacji Szkód. Następnie pracował w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych. Nadzorował proces wdrażania zaawansowanego pricingu w ERGO Hestii. Obecnie, jako Dyrektor Zarządzający Departamentu Ubezpieczeń Detalicznych, odpowiada za działania, sprzedaż i wynik techniczny w zakresie portfela klientów detalicznych.

ERGO Hestia zamknęła rok 2021 bardzo dobrym wynikiem finansowym, umacniając pozycję drugiego ubezpieczyciela majątkowego. Ponadto, w grudniu 2021 roku jako jedyna firma ubezpieczeniowa w Polsce uzyskała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na stosowanie pełnego modelu wewnętrznego do kalkulacji zapotrzebowania kapitałowego w reżimie Solvency II.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

 

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [12,2 MB] Siedziba ERGO Hestia_3.jpg

Siedziba ERGO Hestia_3.jpg