ERGO Hestia uruchomiła Portal Wiedzy Korporacyjnej dla brokerów

ERGO Hestia uruchomiła platformę przeznaczoną dla brokerów. W serwisie są dostępne specjalistyczne szkolenia, materiały edukacyjne oraz baza wiedzy z szeroko pojętego obszaru ubezpieczeń. Portal pełni również rolę centrum komunikacji brokerów z ERGO Hestią. Serwis będzie wspierał partnerów towarzystwa w profesjonalizacji zawodowej.

- Portal Wiedzy Korporacyjnej to zupełnie nowa jakość szkoleń dla brokerów. Prowadzą je nasi eksperci, a wszystko jest przedstawione w atrakcyjnej formie ułatwiającej zapamiętanie materiału. Dodatkowo, postawiliśmy na sprawdzone na całym świecie rozwiązania user experience. Z platformy korzysta się niczym z nowoczesnego portalu streamingowego. Komfort użytkowników od początku stawialiśmy sobie za cel - mówi Marcin Dębicki, Dyrektor Zarządzający Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych w ERGO Hestii. - Od zawsze powtarzamy, jak istotny jest każdy krok w kierunku profesjonalizacji branży. Wierzymy, że portal jest w tym zakresie pomocnym narzędziem – dodaje.

Serwis jest podzielony na dwie części – otwartą i zamkniętą. W ramach wersji otwartej każdy ma dostęp do Centrum Wiedzy składającego się m.in. z eksperckich artykułów oraz wszystkich wydań autorskiego magazynu ERGO Hestii „Risk Focus”. Do części zamkniętej mają dostęp tylko zarejestrowani brokerzy. Znajdą w niej stale aktualizowaną bazę szkoleń zawodowych, prowadzonych przez ekspertów ERGO Hestii oraz zyskają możliwość uczestnictwa w dedykowanych spotkaniach inspiracyjnych z ekspertami zewnętrznymi. Udział w szkoleniach zamieszczonych na Portalu Wiedzy Korporacyjnej daje możliwość spełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego i uzyskania certyfikatu.

- Nowoczesny broker musi być specjalistą w wielu liniach biznesowych. Portal Wiedzy Korporacyjnej pozwala kształcić się w różnych kierunkach. Z naszej perspektywy duże zainteresowanie zdobywaniem wiedzy jest budujące. Dla brokera kwestia profesjonalizacji jest szczególnie istotna, bo to ona wpłynie na kształt konkurencji na rynku doradczym. Portal pozwoli im być w czołówce tego peletonu – dodaje Anna Zabłocka z Przedstawicielstwa Korporacyjnego ERGO Hestii w Warszawie, jedna z twórczyń Portalu.

Portal Wiedzy Korporacyjnej to jedno z wielu działań ERGO Hestii na rzecz profesjonalizacji rynku ubezpieczeniowego. W 2021 roku sopocka firma uruchomiła Program Certyfikacji Sieci Agencyjnej skierowany do agentów. W jego ramach pośrednicy osiągają poziomy alfa, beta, gamma, które są odzwierciedleniem ich zaawansowania. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, zgłoszenia do kolejnych edycji przekraczają limity uczestników.

Portal Wiedzy Korporacyjnej dostępny jest pod adresem www.portalwiedzykorporacyjnej.ergohestia.pl.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia od ponad 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [336,7 kB] Portal Wiedzy Korporacyjnej

Portal Wiedzy Korporacyjnej