Prezes ERGO Hestii laureatem Nagrody Asklepiosa

Prezes Grupy ERGO Hestia Piotr Maria Śliwicki został uhonorowany statuetką Asklepiosa za wieloletnie działania na rzecz rozwoju i promocji polskich uzdrowisk oraz kompleksowe działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Nagrodę przyznało Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP podczas konferencji „Uzdrowiska Polskie – Dobro Narodowe” w Uniejowie.

- Realizacja tak unikalnych przedsięwzięć, związanych z polskimi uzdrowiskami, jak konkurs EKO HESTIA SPA, byłaby niemożliwa, gdyby nie osobiste zaangażowanie w tę sprawę Prezesa Piotra Marii Śliwickiego – mówi Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. - Miejscowości uzdrowiskowe często są pionierami nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań i mogą stanowić – zwłaszcza w zakresie ochrony środowiska - inspirujący przykład do naśladowania dla innych samorządów. Prezes Śliwicki doskonale to rozumie i wspiera od dawna nasze działania. Statuetka Asklepiosa to najważniejsza polska nagroda, przyznawana przez polskie uzdrowiska i trafia w wyjątkowo godne ręce.

EKO HESTIA SPA to konkurs, w którym co roku nagradzane są najciekawsze pomysły inwestycyjne, społeczne i edukacyjne, związane bezpośrednio z ochroną środowiska. Oprócz nagrody głównej w wysokości 100 tysięcy złotych, która w tym roku zostanie przyznana po raz siódmy, finaliści otrzymują polisy ubezpieczeniowe od szkód środowiskowych. Konkurs jest jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju, jakie realizuje ERGO Hestia.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.


Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Prezesem Grupy ERGO Hestia od ponad 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [5,1 MB] Nagroda Asklepiosa

Nagroda Asklepiosa