Zmiana w Zarządzie ERGO Hestii

Justyna Wajs poinformowała o złożeniu rezygnacji z pracy w ERGO Hestii. Na stanowisku Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii pozostanie do końca roku.

- Podjęłam osobistą decyzję o odejściu z ERGO Hestii. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że projekty, w związku z którymi dołączyłam do Zarządu, zostały zrealizowane i z sukcesami wdrożone. Uznałam, że to najlepszy czas na podjęcie nowych wyzwań. Decyzję podjęłam już kilka miesięcy temu – mówi Justyna Wajs. – Ze spółką byłam związana przez 10 lat. W tym czasie współpracowałam z profesjonalnymi agentami i brokerami, a także z niezwykle ambitnym, wysokiej klasy zespołem. Wszystkim bardzo dziękuję.

- Z żalem przyjąłem decyzję Justyny o rezygnacji ze stanowiska. Bardzo dziękuję za jej zaangażowanie i wkład w rozwój ERGO Hestii. Połączenie sprzedaży i technologii pomogło osiągnąć rekordowe wyniki finansowe. ERGO Hestia stała się na rynku synonimem innowacyjności i nowoczesności, zachowując jednocześnie opinię ubezpieczyciela, dla którego pośrednik jest zawsze na pierwszym miejscu – przyznaje Piotr M. Śliwicki, Prezes Zarządu ERGO Hestii.

- W imieniu Rady Nadzorczej dziękuję Justynie Wajs za dekadę pracy dla ERGO Hestii. Jej decyzję przyjęliśmy z żalem. Wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie Justyny miały wielkie znaczenie w osiągnięciu stabilnej i silnej pozycji ERGO Hestii na rynku – mówi Heiko Stüber, Przewodniczący Rady Nadzorczej ERGO Hestii i Dyrektor Finansowy Grupy ERGO.

Justyna Wajs jest związana z ERGO Hestią od czerwca 2012 roku. Była pierwszym dyrektorem biura iHestii. Odpowiadała za projektowanie najnowocześniejszych na rynku narzędzi sprzedażowych. W 2015 roku została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Atena Usługi Informatyczne i Finansowe SA., należącej od roku 2018 do Grupy ERGO. W styczniu 2019 roku została powołana na stanowisko CIO ERGO International oraz Członka Zarządu w ERGO Technology & Services Management. 1 sierpnia tego samego roku dołączyła do Zarządu ERGO Hestii.

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.


Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Prezesem Grupy ERGO Hestia od ponad 30 lat funkcjonowania firmy jest Piotr Maria Śliwicki.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [8,4 MB] Siedziba ERGO Hestii.jpg

Siedziba ERGO Hestii.jpg

pobierz [20,0 MB] Prezes Justyna Wajs

Prezes Justyna Wajs