ERGO Hestia wśród najlepszych pracodawców w Polsce

ERGO Hestia drugi rok z rzędu znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Sopocki ubezpieczyciel został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Top Employer Polska 2023. Certyfikat udało się zdobyć zaledwie 75 firmom w Polsce.

Na całym świecie jest około 2 000 firm, które w 2023 roku otrzymają certyfikat Top Employer. 75 z nich pochodzi z Polski. Aby otrzymać certyfikat, trzeba pozytywnie ukończyć skomplikowany i rygorystyczny audyt weryfikujący jakość wdrożonych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Szczegółowa analiza obejmuje 6 kluczowych obszarów, takich jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

- Top Employer to niezwykle istotne potwierdzenie, że obrana przez nas strategia HR spełnia swoje zadania – komentuje Małgorzata Sztabińska, Dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr w Grupie ERGO Hestia. – Kładziemy nacisk na rozwiązania dla pracowników w takich obszarach, jak rozwój, well-being i budowanie relacji pomiędzy współpracownikami. Wyróżnienie traktujemy jako motywację do dalszego budowania hestyjnej społeczności – dodaje.

ERGO Hestia szczególnie dobre wyniki otrzymała w obszarze Unite – obejmującym kwestie poczucia przynależności pracownika do organizacji. Wynik w tej kategorii wyraźnie przewyższał światową średnią.

- ERGO Hestia po raz drugi z rzędu zdobyła certyfikat i została uznana za Top Employer 2023. Tym samym dołączyła do grona ekskluzywnych firm, które budują swoją przewagę na rynku w oparciu o wyznawane wartości i szacunek dla pracownika. Tytuł Top Employer potwierdza wysoką jakość i zaawansowany stopień wdrożonych praktyk HR, poczynając od rekrutacji, przez onboarding, rozwój kariery, zarządzanie wynikami, technologię, czy budowanie zaangażowania. Aby zdobyć certyfikat organizacja musiała przejść przez globalny, czterostopniowy program zarządzany przez ściśle ustandaryzowany proces - podsumowuje Dorota Łubek, Regional Manager Poland & Eastern Europe.

 

Więcej o Top Employers Institute TUTAJ

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.


Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Prezesem Grupy ERGO Hestia jest Artur Borowiński.

Kontakt

Rzecznik Prasowy

Marcin Żebrowski

Załączniki

pobierz [1.2 MB] Top Employer 2023

Top Employer 2023