73 książki zgłoszone do trzeciej edycji Literackiej Podróży Hestii


Zobacz załączniki (3)

W trzeciej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii o główną nagrodę powalczą 73 książki. Wśród zgłoszonych tytułów znalazły się powieści, opowiadania oraz powieści graficzne dla młodych czytelników i czytelniczek. Zgłoszenia można było nadsyłać do końca lutego. 

Literacka Podróż Hestii to nie tylko konkurs na najlepszą polską książkę dla odbiorcy w wieku 10-15 lat. To także całoroczny cykl działań promocyjno - edukacyjnych, w ramach którego organizatorzy podkreślają, że literatura piękna dla dzieci i młodzieży jest tak samo wartościowa jak literatura dla dorosłych.

W polu konkursowej aktywności nie brakuje miejsca na głos odbiorcy: czytelnika, rodziców, edukatorów i instytucji wspierających rozwój młodego pokolenia. Pierwsza edycja LPH odbyła się w 2021 r., a nagrodę za powieść "Lato na Rodos" otrzymała Katarzyna Ryrych. Laureatką ubiegłorocznej edycji została natomiast Roksana Jędrzejewska-Wróbel, którą wyróżniono za książkę „Stan splątania”.

Prace konkursowe oceni teraz kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Maria Śliwicki – przewodniczący kapituły i pomysłodawca konkursu, Artur Borowiński – wyznaczony przez Radę Nadzorczą do wykonywania zadań Prezesa Zarządu do momentu wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego, Michał Rusinek – prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, Katarzyna Kasia – doktor filozofii, prodziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie, Joanna Olech – autorka książek dla dzieci i młodzieży, Katarzyna Wasilkowska – autorka dwukrotnie nominowana już do nagrody Literacka Podróż Hestii za książki Świat Mundka (edycja 2021) oraz Już, już! (edycja 2022), Maciej Wojtyszko – reżyser, pisarz, autor książek dla dzieci, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Natalia Wiercińska, która reprezentuje Fundację Artystyczna Podróż Hestii. Funkcję sekretarz Nagrody pełni Paulina Bandura

Nominacje do nagrody zostaną ogłoszone w czerwcu, a tytuł zwycięskiej książki poznamy w połowie września 2023 r. Zwycięzca lub zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Mecenasem konkursu i nagrody Literacka Podróż Hestii jest Grupa ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.


Informacje o Grupie
ERGO Hestia

***

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.


Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.


Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o Grupie ERGO Hestia.